Politerno > Україна і світ > Зеленський підписав закон про списання боргів олігархам на 100 мільярдів

Зеленський підписав закон про списання боргів олігархам на 100 мільярдів

  • 27 Серпня, 2021
  • 2254 Переглядів
  • 0
Зеленський, Льовочкін, Фірташ

Президент Володимир Зеленський ввів у дію механізм реструктуризації боргів, що виникли на рахунках теплокомуненерго, газзбутів та облгазів за газ, на більш ніж 100 млрд грн.

Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Копіювати

Законопроєкт №3508-д Рада ухвалила в цілому 14 липня, 29 липня його підписав голова ВР Дмитро Разумков.

А 27 серпня закон повернуто з підписом від президента.

Так, законом пропонується:

  • перенести розрахункову дату врегулювання заборгованості з 1 липня 2016 року на 1 червня 2021 року;

  • дозволити підприємствам реструктуризувати борг за розподіл та транспортування газу з наступним списанням нарахованої пені;

  • верифікувати та врегулювати коштом держбюджету заборгованість з різниці в тарифах на теплоенергію, опалення, постачання гарячої води тощо, що утворилась до або після 1 січня 2016 року;

  • зупинити провадження та заходи з примусового стягнення заборгованості, зокрема за договорами з “Нафтогазом” та операторами газорозподільчих мереж.

Монопольне становище на ринку розподілення газу та його продажу для потреб населення та промисловості займає компанія «РГК» Дмитра Фірташа. Зокрема, компанії належать 20 облгазів по всій Україні.

Нещодавно наш Телеграм-канал Politerno – off the record писав, що голова ОП Андрій Єрмак Єрмак і і партнер Дмитра Фірташа – Сергій Льовочкін “за крок від того, щоб провернути історичну схему – вкрасти з бюджету 100 млрд грн за один раз! Законопроектом 3508-д – https://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=72159 пропонується з бюджету оплатити борги за газ … але не борги громадян, а борги олігархів”.

У вересні у Раді буде зареєстрований другий законопроєкт, що міститиме зміни до держбюджету.  А саме, перевірені державою суми, які підлягають компенсації, та визначені під контролем Мінфіну джерела погашення.

Нагадаємо, у травні голова правління “Нафтогазу” Юрій Вітренко заявив про необхідність конфіскації компаній-облгазів Дмитра Фірташа через суди – якщо компанія не може розрахуватися, вона у законний спосіб має перейти у власність держави.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE