Politerno > Україна і світ > За квотою Ради суддів обрано представників до Етичної ради

За квотою Ради суддів обрано представників до Етичної ради

 • 23 Жовтня, 2021
 • 247 Переглядів
 • 0

Рада суддів України розблокувала судову реформу – обрала кандидатів в Перший склад Етичної ради за своєю квотою та направила до Вищої ради правосуддя.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.  Трансляцію засідання можна переглянути на Ютюб-каналі Ради суддів.

За підсумками голосування Ради суддів в суботу, 23 жовтня, четверо кандидатів з восьми отримали понад 16 голосів підтримки.

До рейтингового списку кандидатів після голосування вийшли суддя Верховного суду в Касаційному кримінальному суді Лев Кишакевич з підтримкою в 26 голосів членів Ради суддів, суддя Київського апеляційного суду Юрій Трясун – 24 голоси, суддя Східного апеляційного господарського суду у відставці Володимир Сіверін – 20 голосів, також 17 голосів підтримки отримала суддя Верховного суду в Касаційному адміністративному суді Тетяна Чумаченко.

За результатами таємного голосування обраними кандидатами до Етичної ради за квотою ради суддів стали Кишакевич, Трясун, Сіверін, Чумаченко.

Після оголошення результатів таємного голосування і отримання рейтингового списку голосування Рада суддів ухвалила рішення направити список кандидатів на затвердження до Вищої ради правосуддя.

У засіданні в суботу брали участь 30 представників органів суддівського самоврядування, в бюлетені для голосування були включені 8 кандидатів до Етичної ради.

За повідомленням Центру протидії корупції, щонайменше двоє з делегованих Радою суддів кандидатів до Етичної ради “мають сумнівну репутацію та очевидно не відповідають критеріям доброчесності”. Так, Трясун пройшов “фейкове” кваліфікаційне оцінювання в листопаді 2016 року, яке не передбачало участі громадськості та звільнення недоброчесних суддів. Таке оцінювання тоді пройшли всі судді апеляційних судів Києва.

Відповідно до декларації родинних зв’язків судді за 2016 рік, його рідний брат, Трясун Павло Ростиславович, щонайменше з 2012 року обіймав посаду командира полку міліції особливого призначення “Беркут” у Київській області.

Крім того, антикорупціонери нагадують, що у 2016 році Трясун в складі колегії суддів звільнив з-під варти “беркутівця” Олександра Бєлова, обвинуваченого у вбивствах на Кріпосному провулку в Києві 18 лютого 2014 року.

Трясун Юрій Ростиславович – cуддя Київського апеляційного суду

Водночас Сіверін під час співбесіди “продемонстрував неспроможність логічно формулювати думки на належному для судді рівні”.

За інформацією Фундації DEJURE, суддя неодноразово ухвалював свавільні рішення. Крім того, керівник апарату суду скаржилась на те, що як голова суду Сіверін нібито здійснював тиск на працівників суду та підбурював їх вчиняти дії за межами повноважень, зокрема, втручатись в автоматизовану систему розподілу справ.

Як заявляв раніше координатор Громадської ради доброчесності, голова правління DEJURE, юрист Михайло Жернаков, прийняте Радою суддів положення про обрання членів Етичної ради направлене на максимальний саботаж.

22 жовтня пленум Верховного суду таємним голосуванням обрав секретаря Великої палати Верховного суду суддю Всеволода Князєва новим главою Верховного суду.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь