Politerno > Україна і світ > Не мій концепт та цінності: Ткаченко йде у відставку

Не мій концепт та цінності: Ткаченко йде у відставку

  • 11 Листопада, 2021
  • 432 Переглядів
  • 0

Міністра культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко написав заяву про відставку, зокрема, через раптове для нього рішення уряду забрати Держкіно в його міністерства та через малий бюджет, який планується виділити на культуру у 2022 році. 

Про це йдеться у пості Ткаченка у Facebook.

“Сьогодні написав заяву про відставку. 

Про причини. Рішення Кабміну щодо Держкіно приймалось без погодженням з МКІПом. Забрати Держкіно у Міністерства культури та інформполітики і передати його в управління Кабміну – нелогічно. Це як забрати у компанії транспортний відділ і передати його в управління раді директорів. Такі стиль та підходи щодо управління процесами мене дивують – не мій концепт та цінності.

Замість продовження втілення європейської концепції реформи про передачу службам і відповідним агентствам операційних функцій, на чому я наполягав з лютого місяця, приймається рішення, з яким я погодитись не можу. І воно непоодиноке. 

Наприклад, згідно управлінської реформи, на початку року урядом було прийнято рішення про створення Держслужби та Держінспекції з охорони культурної спадщини. Після цього через кілька місяців міністерство отримало листа від прем’єра щодо відкликання нашого подання на створення цих інституцій. Наповнення операційним функціоналом Держмистецтв також блокувалось.

Пишуть, що передача Держкіно стала для мене останньою краплею. Тоді нагадаю про передостанню – не менш болючу. Бюджет на культуру-2022. І характер обговорення і фінальна сума для мене неприйнятні”, – зазначив Ткаченко.

Міністр також повідомив, що “звіт у Раді не за горами”, бо він відправив свою заяву голові парламенту Руслану Стефанчуку. 

Ткаченко вважає, що за півтора року роботи в МКІПі він “встиг зробити десь 50% із запланованого”, але йому є чим пишатися.

Серед досягнень він назвав запуск програми #МандруйУкраїною; програму “Велика реставрація”, за якою вже 57 об’єктів культурної спадщини отримали субвенцію з держбюджету на відновлення та реставрацію;, розробку Стратегії інформаційної безпеки та запуск програми медіаграмотності “Фільтр” тощо. Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE