Politerno > Україна і світ > Після офшорного скандалу НАЗК знайшло незначні неточності у декларації Баканова

Після офшорного скандалу НАЗК знайшло незначні неточності у декларації Баканова

  • 3 Грудня, 2021
  • 404 Переглядів
  • 0

НАЗК перевірило декларації Голови СБУ Івана Баканова за 2020 рік та встановило, що ознак необґрунтованості активів не виявлено.

Про це повідомила пресслужба СБУ в коментарі УП.

Також за результатами перевірки не встановлено ознак незаконного збагачення.

У довідці про результати перевірки звертається увага на окремі незначні неточності в декларації. Наприклад, зазначається, що декларант вказав кілька банківських рахунків, де наявні незначні грошові кошти у сумі 27 грн 77 коп, а за законом такий тип рахунків вказувати не потрібно.

З приводу інформації, висвітленої у розслідуванні “Pandora Papers”, НАЗК у своїй довідці зазначає: за відомостями від 5.05.2019 року належні суб’єкту декларування акції компанії “Davegra Limited” були відчужені.

Наприклад, Баканов вказав, що автівка дружини Volkswagen Touareg 2012 р.в. коштує понад 475 тисяч, проте у Єдиному реєстрі ТЗ її вартість 396,3 тисячі. Глава СБУ пояснив, що вказав фактично сплачену суму, але документами це не підтвердив. За словами НАЗК, це означає, що він зазначив недостовірні відомості за недотримався вимоги закону.

Проте недостовірні відомості відрізняються від достовірних на майже 80 тисяч, що не перевищує 100 прожиткових мінімумів, тому відповідальності за це немає.

Згідно з висновком НАЗК, ознак незаконного збагачення та необгрунтованості активів не знайшли.

НАЗК обіцяло перевіряти декларацію Баканова, враховуючи інформацію офшорного скандалу, що виник після публікації розслідування Pandora Papers.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції не виявило ознак правопорошуень у декларації президента Володимира Зеленського після офшорного скандалу.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE