Politerno > Україна і світ > Зеленський невдоволений санкціями США у разі вторгнення, Кулеба ж подякував за підтримку

Зеленський невдоволений санкціями США у разі вторгнення, Кулеба ж подякував за підтримку

  • 20 Січня, 2022
  • 269 Переглядів
  • 0

Президент Володимир Зеленський заявив сенаторам США, які цього тижня відвідали Київ, що введення санкцій проти Росії до моменту вторгнення – нічого не дає Україні. Глава МЗС України Дмитро Кулеба висловив вдячність за те, що Україна має підтримку США в протистоянні російській агресії.

Про це повідомило видання “Axios” із посиланням на чотири джерела, ознайомлені з дискусіями.

Сенат зараз працює над великим пакетом санкцій, щоб утримати Росію від нападу на Україну. Демократи та республіканці єдині у своїй підтримці України, але мають різні підходи щодо того, коли і які саме санкції вводити. 

У минулий четвер демократи заблокували санкції щодо “Північного потоку-2”.

А в понеділок 7 сенаторів від Демократичної та Республіканської партій зустрілися в Києві з президентом Володимиром Зеленським та іншими високопосадовцями. Це Кріс Мерфі, Роб Портман, Джин Шахін, Річард Блюменталь, Кевін Крамер, Емі Клобучар та Роджер Вікер.

Зеленський подякував сенаторам за підтримку, але наголосив, що справжнє стримування означатиме негайні дії, щоб дати сигнал Володимиру Путіну, що зі США не варто жартувати. 

Зеленського, нібито, заявив, що “Північний потік” має бути санкціонований зараз, а будь-які майбутні санкції щодо “Північного потоку” чи інші санкції не допомагають – чи то політика, чи то закон.

Санкції, обумовлені подальшою ескалацією, “в кращому випадку нейтральні, у гіршому фактично надихають Путіна”, додало джерело, стверджуючи, що як сусіди українці краще розуміють “російський менталітет”.

“Путін не розуміє таких розмитих погроз. “Якщо” немає в його словнику. Є “так”, а є “ні”, – зазначило джерело видання.

Старший помічник демократів прокоментував це так: “Якщо хтось повинен розуміти небезпеки втручання в законодавчий процес іншої країни, то це президент Зеленський”.

Інший старший помічник від Демократичної партії сказав Axios, що загальний тон зустрічі з Зеленським був позитивним і теплим, незважаючи на розбіжності щодо того, коли мають бути запроваджені санкції.

“У центрі уваги політики адміністрації США є створення найжорсткішого пакету санкцій, який може бути запроваджений у координації з європейськими союзниками, тому що хочемо ми того чи ні, але європейці мають тут сильнішу руку щодо санкцій, які можуть справді завдали шкоди Росії”, – сказав помічник.

Джерело, близьке до Зеленського, також наголосило, що зустріч була позитивною і український уряд цінує двопартійну підтримку.

Своєю чергою глава МЗС України Дмитро Кулеба висловив вдячність за те, що Україна має підтримку США в протистоянні російській агресії.

За його словами, ця підтримка відбувається не лише на словах, а й у конкретних діях.

“Сполучені Штати розробили пакет дуже болісних санкцій проти Росії, які здатні завдати руйнівного економічного удару. Не можу розкривати всі деталі, тому що наразі на фінішній прямій йде робота з узгодження дій між США та їхніми європейськими союзниками. Але принципово, що рішення у Вашингтоні вже ухвалено. США готові застосувати всю потужність своїх економічних та фінансових інструментів, щоб перекрити кисень російській економіці та російським багатіям”, – зазначив міністр.

 Кулеба додав, що Росія втратить доступ до низки важливих для неї технологій.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE