Politerno > Україна і світ > Скандальна заява командувача ВМС ФРН: посол України каже, що відставки недостатньо. ВІДЕО

Скандальна заява командувача ВМС ФРН: посол України каже, що відставки недостатньо. ВІДЕО

  • 23 Січня, 2022
  • 339 Переглядів
  • 0

Командувач ВМС Німеччини віцеадмірал Кай-Ахім Шьонбах заявив, що Україна ніколи не поверне окупований РФ Крим, що її разом з Грузією не можна приймати в НАТО, і що Путін хоче поваги, яку Захід може забезпечити.

Шьонбах виступав на конференції Індійського інституту оборонних досліджень імені Манохара Паррікара.

“Крим “пішов” і ніколи не повернеться, це факт. І ми повинні керуватись фактичним станом справ, а не емоціями”, – сказав віцеадмірал.

Він також заявив, що Україна не може відповідати критеріям членства в НАТО, тому що вона (частково) окупована.

“Донбас окупувала російська армія, або як їх називають, “ополченці”. Подивимося на Грузію, яка прагне до НАТО. Чи відповідає вона критеріям? Так. Чи розумно приймати її як члена НАТО? Ні”, – сказав він, додавши, що з країнами Балтії була інша ситуація, оскільки вони “були суверенними до окупації. А Україна була в СРСР”.

При цьому Шьонбах вважає, що Швеція і Фінляндія мають повне право на членство в НАТО, якщо захочуть, і Росія не можу цьому заважати.

Німецький віцеадмірал сказав, що Путін тисне на ЕС просто тому, що може це робити і він прагне розколоти ЄС.

“Та насправді він просто хоче поваги. Але боже, для нас проявити трохи поваги – це нічого не коштує. Тож якби я вирішував, то краще дати йому ту  повагу, якої він вимагає, а може і заслуговує. Росія – давня і важлива держава. Навіть нам, Індії, Німеччині, Росія потрібна”, – сказав він.

Шьонбах вважає, що необхідно дати Росії шанс з ЄС і США бути на рівних.

“Це допоможе дистанціювати Росію від Китаю. Бо Китаю потрібні ресурси РФ. А вони готові їх давати, тому що наші санкції деінде зайшли надто далеко. Але це вже зовнішня політика”, – додав він.

Спочатку у Міноборони Німеччини заявили, що заяви Шьонбаха не відповідають офіційній позиції відомства і він повинен буде дати пояснення. Посла Німеччини Анку Фельдгузен викликали до МЗС України.

Але згодом видання Bild повідомило стало відомо, що Шенбах йде у відставку.

За даними німецького видання, заяву про звільнення він вже подав. Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт у свою чергу погодила його відставку.

Україна привітала відставку командувач Військово-морських сил Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха на тлі скандалу через його висловлювання про “російський” Крим та повагу до Владіміра Путіна, проте цього замало.

Про це заявив український посол в Німеччині Андрій Мельник у Twitter.

За словами Мельника, такого кроку Німеччини, яка досі виключає постачання зброї Україні для протидії РФ, недостатньо для відновлення повної довіри.

“Хоча Україна і вітає своєчасну відставку командувача ВМС Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха, цього кроку недостатньо для відновлення повної довіри до німецької політики. Влада Німеччини має змінити свій курс щодо Києва.

Скандал поставив під сумнів міжнародну довіру та надійність Німеччини – і не лише з української точки зору”, – зазначив дипломат.

Нагадаємо, у п’ятницю на зустрічі в Женеві міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив держсекретарю США Ентоні Блінкену, що ігнорування вимог Москви щодо так званих “гарантій безпеки” матиме найсерйозніші наслідки.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь