Politerno > Україна і світ > Президент Хорватії назвав Революцію гідності переворотом і заявив, що Україні не місце в НАТО

Президент Хорватії назвав Революцію гідності переворотом і заявив, що Україні не місце в НАТО

  • 25 Січня, 2022
  • 518 Переглядів
  • 0
Зоран Міланович

Президент Хорватії Зоран Міланович вважає, що Україні не місце в НАТО, а у разі ескалації з Росією його країна максимально дистанціюється від подій.

Про це, як пише “Європейська правда”, повідомляє хорватське видання Dnevnik.

Відповідаючи на запитання, як Хорватія відреагує на ситуацію в Україні, Міланович сказав: “Ми не будемо мати з цим нічого спільного і не маємо нічого. Якщо буде ескалація, він виведемо (з регіону. – Ред.) останнього хорватського солдата”.

“Україні не місце в НАТО. Коли Україна змінила владу, тоді цей рух, який не був демократичним, був переворотом, під час якого було вбито 50 людей. Історія була така – Україна йде на захід, нічого не питаючи у Росії, в ЄС на неї чекають молочні ріки – кисельні береги. Україна досі залишається однією з найбільш корумпованих країн, ЄС нічого Україні не дав”, – сказав він.

За словами Мілановича, він буде всіма силами завадити будь-якому залученню Хорватії до конфлікту між РФ і Україною.

“Пленкович (прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович, давній друг України – ред.) може погрожувати, скільки захоче. Хорватія повинна тікати від цього, як від пожежі. Хорватія не буде пожежником у цьому”, – заявив Міланович.  

Нагадаємо, іноземні ЗМІ опубліковали нові супутникі знімки із космосу, які зафіксували російську військову техніку на кількох полігонах поблизу України. 

Верховна Рада схвалила проєкт постанови про звернення до міжнародних інституцій та парламентів іноземних держав щодо військового шантажу відносно України з боку Російської Федерації.

Чехія не виключає відправку в Україну військових для допомоги в протистоянні російській агресії, якщо такий запит буде.

Канадський уряд закликав своїх громадян уникати поїздок в Україну та залишити країну сім’ям дипломатів через загрозу нападу з боку Росії.

У відповідь на агресію Росії проти України Латвія, Литва та Естонія вирішили надати Києву протиповітряні ракети Stinger та протитанкові ракети Javelin.

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що введення економічних санкцій проти РФ зараз підірве здатність Заходу стримувати потенційну російську агресію проти України.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь