Politerno > Тернопільщина > Інтерсіті сполучить Тернопіль та Івано-Франківськ

Інтерсіті сполучить Тернопіль та Івано-Франківськ

  • 19 Лютого, 2022
  • 1339 Переглядів
  • 0

Укрзалізниця планує об’єднати Тернопіль та Івано-Франківськ потягом Інтерсіті, відновивши колію між Галичем та Підвисоким, яку демонтували у 1944 році.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури.

У відомстві зазначили, що вже розпочалася підготовка до модернізації та електрифікації залізничної ділянки між Тернополем та Івано-Франківськом. Наразі очікується рішення уряду щодо виділення коштів на розробку техніко-економічного обґрунтування.

“Окрім оптимізації маршрутів на заході країни, цей варіант дозволить на 3 години скоротити час поїздки з міст центральної та південної України до Прикарпаття, зокрема і ключових гірських курортів регіону”, – зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Безпосередньо роботи планують розпочати на початку наступного року. УЗ та уряд опрацьовують варіант відновлення 29 км колії Галич — Підвисоке. Цю вузькоколійну ділянку демонтували ще у 1944 році.

У міністерстві додають, що відновлення залізничного маршруту між Тернополем та Івано-Франківськом дозволить скоротити шлях між обласними центрами з нинішніх 283 км до 141 км.

Нагадаємо, раніше у Міністерстві фінансів та “Укрзалізниці” не підтвердили розпіарену нардепами від “Слуги народу” інформацію щодо будівництва залізничної дороги Козова-Підгайці-Галич.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь