Politerno > Україна і світ > У Брюсселі погодилися на екстрене приєднання України до енергосистеми ЄС

У Брюсселі погодилися на екстрене приєднання України до енергосистеми ЄС

  • 28 Лютого, 2022
  • 778 Переглядів
  • 0

Єврокомісія та об’єднання європейських електромереж розпочне процес екстреного приєднання України до єдиної енергомережі ЄС. Очікується, що цей процес займе кілька тижнів.

Про це заявила на прес-конференції у Брюсселі єврокомісар з енергетичних питань Кадрі Сімсон, яку цитує “Інтерфакт-Україна”.

З такою заявою представниця Єврокомісії виступила по закінченні засідання Ради ЄС з енергетичних питань. “Наш спільний з українською стороною довгостроковий пріоритет – це синхронізація української енергосистеми з європейською замість російської”, – пояснила вона.

Кадрі Сімсон нагадала, що російське вторгнення в Україну почалося в той день, коли Україна розпочала тестування роботи енергосистеми в ізольованому режимі, що є першим кроком до підготовки до майбутньої синхронізації з ЄС.

“Я говорила з Германом Галущенком (міністр енергетики України) і він поінформував мене, що за нинішніх умов вони не будуть знову доєднуватися до російської енергетичної системи. Україна просить про надзвичайно термінову синхронізацію з європейською енергосистемою. Це технічний виклик”, – розповіла єврокомісар.

Втім, за її словами, технічна готовність України до цього кроку висока і європейські оператори дали згоду на приєднання України на виняткових умовах.

“Я зустрічалася з ENTSO-E цього ранку, вони вважають, що технічно це можливо. Що стосується часу, то це не питання годин, це питання днів, швидше за все, кількох тижнів”, – додала вона.

Нагадаємо, на околиці Броварів в бік Києва було здійснено авіаналіт, є поранені. У результаті російського ракетного удару по м. Васильків, м. Біла Церква та с. Калинівка, що у Київській області зруйновані гуртожиток та дві житлові 5-поверхірки.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь