Politerno > Україна і світ > З Сумщини евакуювали 60 тисяч людей, з Київщини – 20 тисяч

З Сумщини евакуювали 60 тисяч людей, з Київщини – 20 тисяч

  • 10 Березня, 2022
  • 383 Переглядів
  • 0

З українських міст, де склалася найбільш небезпечна ситуація через вторгнення військ РФ, протягом 9-10 березня намагаються евакуювати мирне населення.

Скільки вдалось вивезти людей за два дні розповіла віцепрем’єрка, міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

«Вчора пішли перші гуманітарні коридори, які мають результати. З міст Суми, Тростянець, Краснопілля у напрямку Полтави за два дні вивезли більше 60 тисяч людей», – каже Верещук.

За її словами, з Ізюма в Лозову Харківської області вдалося виїхати близько 3 тисячам людей. Також в місто завезли понад 100 тонн гуманітарної допомоги.

Верещук повідомила, що вчора евакуювали 52 дітей будинку дитини в місті Ворзелі на Київщині та 55 жінок з пологового будинку.

«Із міст Буча, Ірпінь, Гостомель, Ворзель і інших міст Київської області за вчорашній день було евакуйовано близько 20 тисяч людей. Евакуація триває і зараз», – повідомила міністерка.

Вона додала, що у місто Енергодар доставили більше 100 тонн гуманітарної допомоги.

«На жаль, я мушу сказати те, що не вдалося – напрямок Волноваха-Покровськ. З 5 березня включно ми намагаємося відкрити цей гуманітарний коридор, нам не вдається», – сказала Верещук.

Верещук також звернулась до польського, британського, американського народу з проханням: «допоможіть владам зробити так, щоб гуманітарні коридори запрацювали, а небо над Україною закрили».

«Допоможіть Маріуполю, там реальна гуманітарна катастрофа. Ми не змогли сьогодні вкотре відвезти туди навіть гуманітарний вантаж. Ні вода, ні медикаменти, ні продукти не потрапили до людей, які під тотальним обстрілом який день поспіль», – звернулась міністерка.

Нагадаємо, Генеральний штаб ЗСУ опублікував вечірнє зведення щодо перебігу бойових дій 10 березня.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь