Politerno > Україна і світ > Мирна угода з РФ, яка передбачає відмову України від територій, не веде до скасування санкцій, – прем’єр-міністр Нідерландів

Мирна угода з РФ, яка передбачає відмову України від територій, не веде до скасування санкцій, – прем’єр-міністр Нідерландів

  • 30 Березня, 2022
  • 765 Переглядів
  • 0
Рютте

Мирна угода між Росією та Україною не веде автоматично до скасування європейських санкцій проти РФ.

Про це заявив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, повідомляє “Європейська правда” із посиланням на NOS.

За словами Рютте, мирна угода між Україною та Росією, за якою Україна відмовляється від території чи суверенітету, також не є причиною відновлення відносин з Росією.

“Мирна угода під дулом пістолета із втратою української території та суверенітету – це не спосіб повернутися до нормального життя. І це не приведе автоматично до послаблення наших санкцій”, – сказав Рютте у своєму виступі під час візиту в Іспанії.

Він також назвав Путіна людиною, “рухомим реваншизмом та ревізіонізмом”.

Нагадаємо, після переговорів у Стамбулі у вівторок представник української делегації на переговорах з Росією Олександр Чалий пояснив, що Україна домагається від Заходу гарантій безпеки, як для країн НАТО.

“Я вже наголошував, що ці гарантії по своєму змісту та по своїй формі практично аналог статті 5 договору НАТО”, – сказав Чалий.

Як повідомив учасник української делегації на переговорах, радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк на брифінгу після зустрічі делегацій у Стамбулі 29 березня, долю окупованих територій сходу України мають вирішувати під час прямих переговорів президенти Зеленський та Путін. Україна зможе підписати міжнародний договір про гарантії безпеки лише після проведення загальнонаціонального референдуму з цього питання.

Голова української делегації, нардеп Давид Арахамія підсумував, що Україна хоче отримати гарантії безпеки від країн-підписантів, які будуть надійнішими, ніж 5 стаття НАТО. Україна зможе підписати міжнародний договір про гарантії безпеки лише після референдуму з цього питання.

Голова російської делегації, помічник президента РФ Володимир Мединський після переговорів заявив, що Росія кардинально скоротить бойові дії на київському та чернігівському напрямках.

Дата наступного раунду переговорів між Росією та Україною буде зрозуміла після доопрацювань в підгрупах і реакції російської сторони на концепт запропонованого Києвом договору безпеки.

Голова російської делегації на перемовинах з Україною Володимир Мединський заявив, що до письмових пропозицій Києва в рамках угоди входить формулювання про те, що Москва не буде проти вступу України до ЄС. Також він заявив, що “деескалація” на Київському та Чернігівському напрямах не означає припинення вогню.

Британія розгляне запит України щодо можливості надання гарантій безпеки, але виключає взяття на себе зобов’язань, які мають члени НАТО в рамках Альянсу.

30 березня голова російської делегації Володимир Мединський стверджував, що Україна в Стамбулі заявила про готовність виконати “принципові вимоги” РФ, при цьому він нічого не сказав про відведення військ і дав зрозуміти, що Кремль не піде на компроміси щодо Криму та Донбасу.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь