Politerno > Україна і світ > Мединський вважає, що Україна в Стамбулі виявила готовність виконати “принципові вимоги” РФ

Мединський вважає, що Україна в Стамбулі виявила готовність виконати “принципові вимоги” РФ

  • 30 Березня, 2022
  • 741 Переглядів
  • 0

Голова російської делегації Володимир Мединський стверджує, що Україна в Стамбулі заявила про готовність виконати “принципові вимоги” РФ, при цьому він нічого не сказав про відведення військ і дав зрозуміти, що Кремль не піде на компроміси щодо Криму та Донбасу.

Про це помічник президента Росії Володимир Мединський заявив у коментарі щодо переговорів із українською делегацією у Стамбулі, пише “Українська правда”.

Мединський стверджує, що Україна “на папері” висловила готовність відмовитися від прагнення в НАТО та від зброї масового ураження, а також погодитися на те, що на військові навчання в Україні потрібен буде дозвіл РФ як “гаранта безпеки”.

При цьому він жодного слова не сказав про готовність Росії відвести війська з території України, як і шукати компроміс у питаннях про статус Криму та ОРДЛО.

Раніше Росія вимагала від України визнання Криму російським, а так званих “ДНР” і “ЛНР” незалежними. Також Кремль висував туманну вимогу щодо “денацифікації” України.

“Вчора київська влада вперше за всі попередні роки заявила про свою готовність домовлятися з Росією. Вони передали нам зафіксовані на папері принципи майбутньої угоди.

Ці принципи передбачають: відмова від вступу до НАТО; фіксація позаблокового статусу України; відмова від ядерної зброї, а також володіння, придбання, розробки інших видів зброї масового ураження, відмова від розміщення іноземних військових баз та військових контингентів; зобов’язання проводити військові навчання за участю іноземних збройних сил лише за погодженням з державами-гарантами, серед яких буде і Росія.ВІДЕО ДНЯ

Тобто Україна заявила про готовність виконати ті принципові вимоги, на яких протягом усіх останніх років Росія наполягала. Якщо ці зобов’язання буде виконано, то загрозу створення на українській території НАТОвського плацдарму буде ліквідовано. У цьому, власне, суть, сенс та важливість попередньо узгодженого на досить високому рівні Україною документа.

Проте робота триває, переговори продовжуються.

Я хочу окремо наголосити, що принципова позиція нашої сторони щодо Криму та Донбасу залишається незмінною”, – зазначив Мединський.

Він додав, що з 2014 року Росія “роками висувала ці вимоги і київському режиму, і його покровителям – насамперед Сполученим Штатам Америки” у своїх інтересах, але “всі ці вимоги ігнорувалися”.

“Вчора українська сторона зафіксувала письмово свою готовність до виконання цілої низки найважливіших для будівництва в майбутньому нормальних і, сподіваюся, добросусідських відносин із Росією”, – заявив він, повторивши всі тези пропаганди Кремля про мотиви війни проти України.

Нагадаємо, після переговорів у Стамбулі у вівторок представник української делегації на переговорах з Росією Олександр Чалий пояснив, що Україна домагається від Заходу гарантій безпеки, як для країн НАТО.

“Я вже наголошував, що ці гарантії по своєму змісту та по своїй формі практично аналог статті 5 договору НАТО”, – сказав Чалий.

Як повідомив учасник української делегації на переговорах, радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк на брифінгу після зустрічі делегацій у Стамбулі 29 березня, долю окупованих територій сходу України мають вирішувати під час прямих переговорів президенти Зеленський та Путін. Україна зможе підписати міжнародний договір про гарантії безпеки лише після проведення загальнонаціонального референдуму з цього питання.

Голова української делегації, нардеп Давид Арахамія підсумував, що Україна хоче отримати гарантії безпеки від країн-підписантів, які будуть надійнішими, ніж 5 стаття НАТО. Україна зможе підписати міжнародний договір про гарантії безпеки лише після референдуму з цього питання.

Голова російської делегації, помічник президента РФ Володимир Мединський після переговорів заявив, що Росія кардинально скоротить бойові дії на київському та чернігівському напрямках.

Дата наступного раунду переговорів між Росією та Україною буде зрозуміла після доопрацювань в підгрупах і реакції російської сторони на концепт запропонованого Києвом договору безпеки.

Голова російської делегації на перемовинах з Україною Володимир Мединський заявив, що до письмових пропозицій Києва в рамках угоди входить формулювання про те, що Москва не буде проти вступу України до ЄС. Також він заявив, що “деескалація” на Київському та Чернігівському напрямах не означає припинення вогню.

Британія розгляне запит України щодо можливості надання гарантій безпеки, але виключає взяття на себе зобов’язань, які мають члени НАТО в рамках Альянсу.

30 березня міський голова Ірпеня Олександр Макрушин заявив, що в Ірпені за попередніми даними загинули до 300 цивільних та до 50 військових.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE