Politerno > Україна і світ > Держспецзв’язку через місяць відповіло, чому відключили канали “Прямий”, “Еспресо” і “5”

Держспецзв’язку через місяць відповіло, чому відключили канали “Прямий”, “Еспресо” і “5”

  • 9 Травня, 2022
  • 357 Переглядів
  • 0

Влада позбавила цифрового ефіру телеканали “Еспресо”, “5” і “Прямий” на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони.

Про це йдеться у відповіді Державної служби спеціального зв’язку і захисту інформації на запит журналістів “Детектор медіа”.

“На початку березня РНБО ухвалила рішення про трансляцію телемарафону “Єдині новини” (рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 березня 2022 року “Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану”, введене в дію Указом Президента України від 19.03.2022 № 152). 

Мета цього рішення – забезпечити людей доступом до правдивої, об’єктивної та перевіреної офіційної інформації про перебіг війни та ситуацію в країні. Доступ до цього телемарафону мали і мають всі канали будь-якої форми власності. Концерн виконує це рішення: на всіх наявних частотах мовлення відповідно до встановленого графіку мовлення триває трансляція телемарафону “Єдині новини”, – зазначили у Держспецзв’язку.

Журналісти надіслали запит 4 квітня, а відповідь отримали 9 травня. Вони запитали у Держспецзв’язку, хто конкретно ухвалив рішення про відключення телеканалів із цифрового ефіру, та чим мотивували таке рішення.

У відповіді на запит Держспецзв’язку повідомили, що частина актів, які ухвалює державний Концерн РРТ має обмежений доступ у зв’язку з положеннями воєнного стану.

“Детектор медіа” також 16 квітня звернулися із запитами до Національної ради з питань телебачення й радіомовлення та Міністерства культури й інформаційної політики. Станом на 9 травня, редакція відповіді не отримала.

Вранці 4 квітня представники Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення (Концерн РРТ) вимкнули мовлення телеканалів “Еспресо”, “Прямий” та “П’ятий”.

Нагадаємо, на думку віцепрем’єрки з євроінтеграції Ольги Стефанішиної, Грузія та Молдова не ввели санкції проти РФ і це має бути оцінено ЄС об’єктивно

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь