Politerno > Україна і світ > У КК РФ ввели поняття “мобілізація” і “воєнний час” – у ГУР прокоментували рішення

У КК РФ ввели поняття “мобілізація” і “воєнний час” – у ГУР прокоментували рішення

  • 20 Вересня, 2022
  • 581 Переглядів
  • 0

Держдума РФ ввела в Кримінальний кодекс поняття “мобілізація” і “воєнний час”, а також схвалила поправки щодо відповідальності за дезертирство під час мобілізації, або у воєнний час.

У законопроєкт про внесення змін до КК РФ, ухвалений у першому читанні в липні, внесли нові статті: “Добровільна здача в полон” (стаття 352.1) і “Мародерство” (стаття 356.1).

Згідно з ухваленими поправками, обтяжуючою обставиною у злочинах проти військової служби вважатимуть, якщо їх скоєно не тільки в умовах збройного конфлікту або військових дій, а й "у період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час".

Держдуми РФ посилила відповідальність за:

  • невиконання військового наказу,
  • опір начальнику по військовій службі,
  • самовільне залишення місця служби, дезертирство,
  • ухилення від служби,
  • порушення правил служби,
  • втрату військового майна

(якщо вони вчинені "в період воєнного стану, у воєнний час або в умовах збройного конфлікту чи ведення бойових дій").

Держдума ввела кримінальну відповідальність за добровільну здачу в полон (від 3 до 10 років) і за мародерство (до 15 років).

Згідно з поправками, якщо в період мобілізації або воєнного стану, у воєнний час військовий залишив частину на термін до 10 днів, йому загрожує до 5 років в'язниці. Якщо залишив частину на місяць – то 7 років ув'язнення, а якщо більше місяця – то 10 років.

У поправках підкреслюють, що призвані на військові збори росіяни, які перебувають у запасі, нестимуть кримінальну відповідальність за неявку або дезертирство нарівні з контрактниками і призовниками.

Також поправки передбачають до 3 років колонії за відмову від участі в бойових діях, а якщо вона спричинила тяжкі наслідки – до 10 років.

(Раніше в РФ за невиконання підлеглим наказу начальника на військовій службі карали терміном до 2 років, а з тяжкими наслідками – до 5, окремого покарання за відмову від участі у бойових діях передбачено не було – ред.).

За знищення військового майна у воєнний час з необережності передбачено до 5 років ув’язнення. 

Також депутати ввели кримінальну відповідальність за повторне порушення умов контракту за держоборонзамовленням – від 4 до 8 років колонії, а якщо не виконано завдання або збиток становив щонайменше 5 млн рублів – на термін від 5 до 10 років.

Крім того, ввели кримінальну відповідальність за повторну відмову від укладання контракту за держоборонзамовленням (від 4 до 8 років).

За даними джерела "РИА Новости", Рада Федерації може ухвалити пакет поправок до Кримінального кодексу 21 вересня.

Українська розвідка не виключає, що російська пропаганда готує громадян РФ до мобілізації на війну з Україною.

"На сьогодні ми почали збирати інформацію – дуже підвищилася така мобілізаційна інформаційна риторика у Російській Федерації. Зюганов і інші російські політичні діячі говорять про те, що так, дійсно, йде війна, і що російська армія не може впоратися, потрібно оголошувати війну і мобілізацію. Знову ж таки, при цьому вони кажуть, що ми будемо вести війну не просто з Україною, а з НАТО і США, тому що вони воюють на боці України...

Не виключено, що є в Росії підтримка загальної мобілізації. Повторюсь, Зюганов і депутати Російської Думи все частіше стали говорити про війну із Заходом, про необхідність мобілізації. Буде формуватися "громадська думка", і зробити це буде набагато простіше, ніж на теперішньому етапі", - зазначив представник Головного управління розвідки Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький в інтерв’ю Kyiv Post.

Скібіцький нагадав, що питання мобілізації обговорюється керівництвом Російської федерації з самого початку воєнного конфлікту. За цей період часу, коли російська армія зазнала перших втрат, особливо у Київській, Чернігівській областях і на півдні України, вони почали застосовувати різні підходи для того, щоб поповнювати свої ресурси і компенсувати втрати.

Було сформовано так звані добровольчі батальйони, батальйони з резервістів, залучено ті ж самі приватні військові компанії, потім пішло формування третього армійського корпусу – створення нових об’єднань збройних сил РФ.

Пізніше з’явився указ президента Путіна стосовно збільшення чисельності збройних сил до 137 тис. військовослужбовців – це все спрямовано на те, щоб поповнювати ресурси та продовжувати подальші активні бойові дії.

Водночас, за словами представника ГУР, оголошення загальної мобілізації буде значним ударом по режиму Путіна, тому що означатиме визнання, що так звана "спеціальна операція" не досягла результату і те, що йде реальна війна.

Оголошення загальної мобілізації, на думку Скібіцького буде лише на руку Україні, тому що протестні настрої в Росії слабкі, але молодь йти воювати не хоче.

За даними аналізу російського соціуму, в основному підтримують війну режиму Путіна люди, яким за 50 років, що не підуть воювати.

"Піде воювати молодь – 20-30 років. Через те саме оголошення загальної мобілізації буде індикатором, який покаже наскільки російський народ готовий до продовження цієї кровопролитної війни", - додав Скібіцький.

Нагадаємо, окупанти на Херсонщині слідом за бойовиками ОРДЛО виступили за термінове проведення “референдуму” про вступ до РФ.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE