Politerno > Україна і світ > Змінити Верховну Раду після перемоги хочуть 69% українців

Змінити Верховну Раду після перемоги хочуть 69% українців

  • 19 Червня, 2023
  • 441 Переглядів
  • 0
Верховна Рада - війна

Оновлення центральної влади на тому чи іншому рівні підтримують 73% українців, найбільше респондентів хочуть зміни Верховної Ради.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 26 травня − 5 червня.

“Найбільший запит на оновлення стосується Верховної Ради – 69% респондентів хотіли б змінити парламент після перемоги. Далі йде уряд – його хотіли б змінити 47% респондентів”. 

Найменше респондентів – 23% – хотіли б змінити після перемоги президента. 

Дослідження тривало 26 травня − 5 червня. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів було опитано 1 029 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України (у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року).

До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролювалися владою України до 24 лютого 2022 року (АР Крим, м. Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали закордон після 24 лютого 2022 року.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4% для показників, близьких до 50%, 3% для показників, близьких до 25%, 2,1% − для показників, близьких до 10%, 1,5% − для показників, близьких до 5%.

За умов війни крім зазначеної формальної похибки додається певне систематичне відхилення. Але соціологи вважають, що отримані результати все одно зберігають високу репрезентативність та дозволяють досить надійно аналізувати суспільні настрої населення.

Нагадаємо, 17 червня диктатор РФ Володимир Путін на переговорах з африканською делегацією в Санкт-Петербурзі показав главам держав проєкт договору, який Україна і РФ нібито парафували навесні 2022 року.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE