Politerno > Україна і світ > Головою АРМА обрали ексдиректорку Фонду соцстрахування, звільнену за численні порушення

Головою АРМА обрали ексдиректорку Фонду соцстрахування, звільнену за численні порушення

  • 28 Червня, 2023
  • 840 Переглядів
  • 0

Комісія з відбору голови АРМА 28 червня визначилася із переможцем конкурсу – нею стала Олена Дума, ексдиректорка Фонду соцстрахування, яку звільнили за численні порушення. Її на цю посаду просував Офіс Президента.

Про це повідомляє антикорупційна організація Transparency International Ukraine.

За таке рішення проголосували шість членів комісії – Олена Яра, Іван Ліщина, Дмитро Остапенко, Сергій Вернидубов, Юрій Кіскін та Михайло Іваненко. Не голосували за кандидатку Юрій Бутусов та Вальц Калнінс.

«Transparency International Ukraine переконана, що цей вибір становить значну небезпеку для подальшої роботи Агентства з розшуку та менеджменту активів та антикорупційної екосистеми загалом. Ми закликаємо Кабінет Міністрів не призначати її кандидатуру», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що Дума має понад 22 роки стажу в державних органах, а також протягом цього часу була дуже активною в антикорупційних та профспілкових організаціях, організовувала та брала участь у різних мітингах.  

«Голова АРМА організовує та контролює роботу Агентства, несе персональну відповідальність за прозорість діяльності інституції та результати її роботи. Це вимагає глибокого розуміння повноважень АРМА, а також досвіду, повʼязаного із кримінальною юстицією. Досвід Олени Думи не повʼязаний з роботою у сфері, дотичній до кримінальної юстиції, а також не повʼязаний з управлінням чи розшуком активів. А це викликає сумніви у тому, наскільки компетентно вона зможе контролювати роботу працівників АРМА та представляти інтереси Агентства перед іншими органами», – додають аналітики.

Крім того, зазначається, що у 2019 році Дума брала безпосередню участь в агітації за одного із кандидатів в президенти України та дискредитації іншого претендента на цю посаду. Це вказує на політичну заангажованість переможниці конкурсу на голову АРМА, що потенційно може впливати на її роботу на цій посаді.

14 травня 2020 року правління Фонду соціального страхування України на екстреному засіданні звільнило з посади директорку фонду Олену Думу.

“На засіданні розглянуто результати роботи тимчасової комісії Фонду з вивчення питання щодо дотримання директором виконавчої дирекції Фонду Оленою Думою законодавства України про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування за період від 31 січня до 22 квітня 2020 року, яка встановила численні факти грубого порушення Думою законодавства та нормативно-правових актів Фонду”, – йшлося у повідомленні пресслужби ФССУ.

Також громадські активісти виявили зв’язки Думи із ексголовою СБУ Валентином Наливайченком. Свого часу очільницею Чернігівської облдержадміністрації була Анна Коваленко, яка, до того ж є співзасновницею ГО «Антикорупційний рух В. Наливайченка». Саме її заступницею працювала Олена Дума. 

Серед громадської спільноти існують припущення про контакти Думи з екскерівником кримського управління СБУ, підозрюваним у держзраді Олегом Кулінічем. Зокрема, йшли розмови, що Дума просувала інтереси потенційного держзрадника Кулініча на Чернігівщині, хоча жодного кримінального провадження стосовно її залучення наразі не зареєстровано.

Але найбільший маркер, який вказує на заангажованість майбутньої очільниці Агентства, –  це участь у 2019 році у спільній пресконференції з Семом Кісліним – фінансовим донором Рудольфа Джуліані. Тобто чотири роки тому майбутня очільниця АРМА брала безпосередню участь у спробах дискредитації своєї країни та нинішнього президента США, який зі свого боку всіляко підтримує нашу країну і в протистоянні російській агресії, і в антикорупційному поступі.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський обіцяє радикальну реформу податкової служби та митниці, зменшення податків та мінімізацію контактів чиновників з громадянами, але в обмін на закриття схем та сумлінність платників податків. 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE