Politerno > Україна і світ > Зеленський ще не вирішив, чи ветувати закон про декларування – петиція з вимогою вето має 25 тисяч підписів

Зеленський ще не вирішив, чи ветувати закон про декларування – петиція з вимогою вето має 25 тисяч підписів

  • 6 Вересня, 2023
  • 302 Переглядів
  • 0

Президент Володимир Зеленський прийме рішення щодо ухваленого Верховною Радою закону про електронне декларування після консультацій із віцепрем’єркою з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною. Петиція з вимогою до президента накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту, щоб відкрити реєстр майнових декларацій чиновників, набрала 25 тисяч підписів.

“Я попросив віцепрем’єрку Стефанішину провести консультації. Після них я прийму рішення. Їх два”, – повідомляє “Інтерфакс-Україна“.

Так президент відповів журналістам у Києві на запитання, чи підпише він закон, чи накладе вето.

Українці зібрали 25 тисяч підписів під петицією з вимогою до президента накласти вето на законопроєкт №9534 та повернути його до парламенту, щоб відкрити реєстр майнових декларацій чиновників.

“Закликаю президента Володимира Зеленського повернути до Верховної Ради проєкт закону № 9534 “Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану” з вимогою негайно забезпечити публічний доступ до реєстру декларацій без очікування річного терміну (накласти вето з пропозиціями)”, – зазначає автор петиції Олександр Ябчанка.

Ябчанка нагадав, що 5 вересня народні депутати ухвалили у другому читанні законопроєкт №9534, який нібито мав відновити декларування чиновників.

Проте найголовнішу вимогу суспільства – відкрити дані про “воєнні” статки чиновників – він не виконав, лишивши інформацію про доходи влади закритою ще на рік.

Автор підкреслив, що таким чином нардепи позбавили громадян та журналістів інструменту контролю за діями посадовців та головного запобіжника корупції під час війни.

Він також наголосив, що парламентарі таким чином пішли проти заяв Європейського Союзу, послів G7 та депутатів Європарламенту.

Петиція уже зібрала 25 783 підписів − це означає, що її має розглянути президент і надати свою відповідь.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерували до суду справу про розкрадання 8,4 мільярдів гривень “Приватбанку”.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE