Politerno > Україна і світ > Єврокомісія скасує ембарго на імпорт українського зерна – Польща ж продовжить заборону

Єврокомісія скасує ембарго на імпорт українського зерна – Польща ж продовжить заборону

  • 15 Вересня, 2023
  • 412 Переглядів
  • 0

Єврокомісія прийняла не продовжуватиме обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня, але цей крок не вплине на рішення Польщі ввести власну, односторонню заборону.

Про це повідомляє пресслужба Єврокомісії. 

“Єврокомісія після аналізу даних щодо впливу експорту 4 категорій сільськогосподарської продукції на ринок ЄС дійшла висновку, що завдяки тимчасовим заходам, запровадженим 2 травня 2023 року, викривлення ринку в 5 країнах-членах, що межують з Україною, зникли”, – йдеться в повідомленні. 

Відповідно, було досягнуто домовленості про те, що всі заходи щодо обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції втрачають чинність сьогодні.

Крім того, Україна погодилася запровадити будь-які правові заходи (включаючи, наприклад, систему ліцензування експорту) протягом 30 днів, щоб уникнути сплеску цін на зерно.

У Єврокомісії підкреслюють, що з 16.09.2023, Україна також повинна запровадити ефективні заходи контролю за експортом 4 груп товарів, щоб запобігти будь-яким ринковим викривленням у сусідніх державах-членах. 

“Україна має подати план дій до платформи не пізніше закриття робочого дня у понеділок 18 вересня 2023 року. ЄС та Україна здійснюватимуть моніторинг ситуації через платформу, щоб мати змогу реагувати на будь-які непередбачувані ситуації”, – наголошують в Єврокомісії.

Також Єврокомісія утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень доти, доки ефективні заходи, вжиті Україною, не запрацюють у повному обсязі.

Рішення Європейської комісії про скасування обмежень на імпорт української сільгосппродукції не вплине на рішення Польщі ввести власну, односторонню заборону.

“Заборона на імпорт (з боку Єврокомісії. – Ред.) знята. Ми продовжимо заборону на імпорт”, – заявив Моравецький, підкресливши, що Варшава не буде слухати “Тускового Берліна” й Вебера, маючи на увазі експрем’єра Дональда Туска (якого нинішня влада Польщі звинувачує в роботі на Німеччину) й, імовірно, лідера Європейської народної партії Манфреда Вебера.

“Ми продовжимо заборону на імпорт українського зерна, незважаючи на відсутність схвалення ЄС”, – підкреслив прем’єр Польщі.

Як повідомлялося, 11 серпня Міністерство закордонних справ Польщі викликало посла України Василя Зварича після того, як українське МЗС викликало польського посла на тлі критики з Варшави про нібито недостатню вдячність Києва.

Нагадаємо, український морський дрон у четвер 14 вересня підбив російський ракетний корабель “Самум”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE