Politerno > Україна і світ > Україна може замінити РФ на світовому ринку титану

Україна може замінити РФ на світовому ринку титану

  • 29 Вересня, 2023
  • 406 Переглядів
  • 0

Попри всі багатства надр і природних ресурсів, Росія критично залежить від титанової сировини. Російські підприємства десятиліттями закривали потребу в сировині завдяки постачанням із України, займалися переробкою та виготовленням кінцевої продукції з високою доданою вартістю й експортували її на Захід.

Про це пише Сергій Савченко, незалежний експерт, генерал-майор ЗСУ, керівник ГО «Аналітичний центр вивчення і протидії гібридним загрозам», у статті «Війна титану: РФ на цьому ринку може і має замінити Україна».

Водночас українські переробні потужності залишалися незавантаженими та з часом зупинялися, титанова галузь України перетворювалася на сировинний придаток російської промисловості.

Втім запаси титану в Україні за більшістю оцінок є найбільшими в Європі. Згідно зі звітом Геологічної служби США (USGS) за 2022 рік, за запасами титанових руд Україна замикає першу десятку світового рейтингу з 5,9 млн т запасів ільменіту та 2,5 млн т українських запасів рутилу. Крім того, Україна була по суті єдиною країною в світі, яка має повний цикл виробництва металевої титанової продукції — від ресурсів світового рівня для видобутку та переробки руди до механічної обробки титанових злитків, включно з виробництвом листового металу, прутків і трубної продукції.

Ці чинники створюють для України реальну потенційну можливість замінити Росію в постачанні продукції з металевого титану для західних підприємств.

Відновлення титанової галузі економіки України створить надійне джерело постачання продукції з титану до країн Заходу й ліквідує їхню залежність від постачання з недружніх країн.

Нагадаємо, індустріальні парки (ІП), зареєстровані в період з 2013 до 2019 року, найближчим часом можуть бути виключені з реєстру через бездіяльність.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE