Politerno > Україна і світ > Найманці так званої ПВК “Редут” мародерили на Київщині та вчиняли злочини на Харківщині − “Схеми”

Найманці так званої ПВК “Редут” мародерили на Київщині та вчиняли злочини на Харківщині − “Схеми”

  • 11 Жовтня, 2023
  • 312 Переглядів
  • 0

Відео, записані найманцями російської так званої приватної армії “Редут”, підтверджують, що вони вчинили низку злочинів на Київщині та Харківщині у 2022 році.

Про це йдеться у розслідуванні проєкту “Схеми” (Радіо Свобода) та проєкту “Система”.

Відео з мобільних свідчать, що під час спроби штурму Київської області у лютому-березні 2022- року, окупанти маскували свою військову техніку просто у дворах місцевих жителів, хазяйнували у чужих будинках, крали машини та інше майно українців.

А відео окупантів за серпень-вересень з Харківщини зафіксували, як “редутівці” вивозять на допити та катування місцевих жителів.

Довідка: “Редут” − по факту є секретною системою вербування тисяч росіян на війну проти України. Раніше журналісти оприлюднили докази того, що це збройне формування контролюється та фінансується Головним розвідувальним управлінням Генерального штабу РФ.

Злочини “редутівців”

На одному відео російські військові вихваляються, що вкрали мотоцикл − вони називають його трофеєм і пропонують один одному покататися.

На іншому – обговорюють автомобіль “Мерседес”, який належить місцевим жителям і який вони забрали собі. 

Внутрішня документація росіян, до якої отримали доступ журналісти, а також аналіз десятків телефонних трафіків найманців “Редуту” допомогли довести їхню причетність до окупації навесні 2022 року таких селищ на Київщині, як Бабинці, Клавдієво-Тарасове та Бородянка.

Завдяки знятим росіянами відео, “Схеми” змогли встановити точні локації − будинки місцевих жителів, в яких перебували “редутівці”.

Там загарбники вихвалялися мародерством, розпивали вкрадений алкоголь, виголошуючи “за перемогу!”, або ховалися від обстрілів та маскували свою техніку.

Місцеві мешканці розповіли журналістам, що російські злочинці забирали з будинків усе майно, а свої дії мотивували тим, що нібито шукали “нацистів” і “біолабораторії”.

Завдяки записам на мобільних телефонах росіян “Схеми” змогли не тільки відновити хронологію їхнього руху Україною, але й встановити, хто саме брав участь у бойових діях, ідентифікувати особовий склад та командирів, які віддавали накази.

Також у телефоні одного з найманців "Редуту" журналісти знайшли відео, як вони за наказом "куратора від ГРУ" з позивним "Амур" відвозили на допит та у подальшому катування жителів смт Борова Ізюмського району Харківської області.

Пізніше четверо комбатантів – це Руслан Колєсніков ("Булат"), Михайло Іванов ("Покров"), Валентин Бич ("Рашид") та Максим Вольвак ("Ескадра") – потрапили в український полон. Згодом їх засудили за катування трьох цивільних у Боровій. 

На суді вони визнали провину, але в інтерв’ю "Схемам" стверджували, що "лише виконували накази". Однак відео свідчать, що "редутівці" з радістю і запалом їхали "брати повторно укропів, атовців", а поїздки за майбутніми жертвами катувань називали "бл*-бл*-каром", оскільки возили "пасажирів".

Нагадаємо, 8 жовтня фінський державний оператор газотранспортної системи Gasgrid Finland повідомив про перекриття газогону Balticconnector, який поєднує Фінляндію та Естонію, через підозру в можливому витоку газу. Також надійшло повідомлення про пошкодження кабелю передачі даних у Фінській затоці. У НАТО обговорять пошкодження критичної інфраструктури у Балтійському морі і якщо підтвердиться, що атака була навмисною, то Альянс дасть “рішучу відповідь”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE