Politerno > Україна і світ > Військове командування запиту на цифри не робило: Залужний прокоментував “мобілізацію 500 тисяч осіб”

Військове командування запиту на цифри не робило: Залужний прокоментував “мобілізацію 500 тисяч осіб”

  • 26 Грудня, 2023
  • 366 Переглядів
  • 0

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що військове командування України на постійній основі формує свої запити на боєприпаси, зброю та людський ресурс, але запиту на конкретну цифру мобілізованих уряду не подавало.

Нагадаємо, лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив, військове керівництво внесло запит про мобілізацію 500 тисяч військових. 

“Військове командування жодного запиту не робило на якісь там цифри (500 тисяч, як повідомляв Давид Арахамія -ред.). Військове командування продовжує виконувати функцію захисту держави і відповідно, формує свої запити (на боєприпаси, на зброю і на людський ресурс). Це робиться на постійній основі а якимось окремим форматом, заходом на Кабінет міністрів чи Верховну Раду ми не здійснюємо.

Що стосується цієї цифри, ми її сформували на наступний рік, вона, звісно, враховує покриття поточного комплекту, формування нових військових частин, а також прогнозування наших втрат, яких ми можемо зазнати 2024 року. Озвучувати цифри, які стосуються кожного із цих показників я не можу. Це військова таємниця”, – зазначив Залужний в ефірі національного телемарафону

Головнокомандувач підкреслив, що Генштаб не наділений правом законодавчої ініціативи, тому жодних документів уряду не подавав.

Водночас генерал підтвердив, що ЗСУ працювали із суб’єктом законодавчої ініціативи – Міністерством оборони, а вже МОУ, за словами Залужного, ймовірно, подавало законопроєкт щодо вдосконалення мобілізації до Кабінету міністрів.

На спецбрифінгу Залужний також наголосив, що цифра потреб мобілізації формується, враховуючи зокрема завдання, які будуть виконуватися в наступному році. Це не значить, що така цифра має бути поставлена “на завтра”.

25 грудня Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради проєкт закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби".

Нагадаємо, голова Асоціації фермерів та приватних землевласників України Віктор Гончаренко закликає Кабінет Міністрів України негайно звернутися до Верховної Ради України з проханням прискорити процедуру проходження законопроєктів № 8295, 9341, 9341-1, які вже тривалий час знаходяться на розгляді. На думку голови АФЗУ потрібне невідкладне і позачергове доопрацювання документів  та прийняття рішень щодо відтермінування на час воєнного стану і п’яти післявоєнних років запланованого введення в дію з 1 січня 2024 р. продажу фізичним та юридичним особам до 10 тис. га сільськогосподарських земель.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE