Politerno > Україна і світ > “Христос народився”, “я від спільних друзів” – стали відомі деталі затримання Гринкевича

“Христос народився”, “я від спільних друзів” – стали відомі деталі затримання Гринкевича

  • 12 Січня, 2024
  • 964 Переглядів
  • 0

Арештований бізнесмен-постачальник Міноборони Ігор Гринкевич, за даними слідства, спілкувався у месенджері, пропонував хабар і зустрічався на заправці зі співробітником Державного бюро розслідувань, а той “здав” підприємця колегам.

Про це свідчить рішення Печерського райсуду Києва про арешт Гринкевича.

Від жовтня 2023 року ДБР розслідує справу про закупівлі Міноборони товарів, засобів індивідуального захисту, продуктів харчування для ЗСУ. Зокрема, ДБР вважає, що підприємці-постачальники могли укладати такі контракти за 100% передоплатою, не маючи наміру сповна та належно їх виконувати.

У рамках цього розслідування 15-17 листопада 2023 року слідчі провели обшук на пості “Чайка” Київської митниці, де вилучили поставлений бізнесом одяг.

Його постачальниками були три підприємства, які слідство вважає підконтрольними родині Гринкевичів:

  • “Будівельний Альянс Монтажпроект” (власником є син Гринкевича – Роман);
  • “Трейд Лайнс Рітейл” (до червня 2023 співвласницями були дружина Гринкевича Світлана та його дочка Ольга Швед, колишня дружина футболіста Мар’яна Шведа);
  • “Будівельна компанія Сітіград” (власником є Гамоцький Владислав, чиє прізвище та по-батькові співпадає з даними Артема Гамоцького, колишнього власника “Монтажпроекту”).

Слідство припускає, що протягом місяця після обшуків Гринкевич дізнався про розслідування та вирішив за хабар повернути вилучене майно та закрити справу.

23 грудня бізнесмен написав у месенджер “Signal” заступнику керівника відділу Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань: “Доброго дня. Я… (у публічному судовому рішенні на цьому місці вилучене слово або словосполучення – УП) від спільних друзів. Коли можна набрати?”.

Телефоном Гринкевич сказав про необхідність зустрічі.

При цьому співробітник ДБР, як стверджує слідство, не був знайомий із підприємцем і “не усвідомлюючи дійсних злочинних намірів останнього, погодився на вказану зустріч”.

Того ж дня в обід Гринкевич і ДБРівець зустрілись на заправці у Києві. Тоді бізнесмен пояснив, повідомив "про необхідність сприяння… у поверненні вилученого майна". Правоохоронець після зустрічі написав рапорт про злочин.

За два дні, 25 грудня, Гринкевич знову написав повідомлення: "Христос Народився. Коли бачимось?" та спробував подзвонити працівнику ДБР. Останній відповів, що йому незручно розмовляти і попросив спілкуватись письмово. 

Тоді бізнесмен надіслав повідомлення: "Мав зустріч з нашими друз все пояснили готов на завтра зустріт. Якщо Ок напишіть де і коли? Дякую (орфографія і пунктуація збережені – УП)". Вони узгодили зустріч на 28 грудня на тій самій заправці.

Під час другої зустрічі Гринкевич, за твердженням слідства, запропонував хабар у 500 тисяч доларів за повернення майна, вилученого на обшуках.

Наступного дня, 29 грудня, чоловіки знову домовились про зустріч – у столичному кафе. При цьому працівник ДБР діяв під контролем правоохоронців.

Під час зустрічі бізнесмен сказав, що приніс обіцяні 500 тисяч доларів (орієнтовно 18,99 млн гривень). Він передав ці кошти чиновнику. Після цього Гринкевича затримали на місці.

У судовому рішенні не описана позиція самого затриманого стосовно описаних подій. Зазначено лише, що він та його адвокат заперечували проти поміщення під варту. Захист Гринкевича подав апеляцію на арешт.

Нагадаємо, вночі, 12 січня, Сполучені Штати та Велика Британія почали завдавати удари по цілях, пов’язаних з хуситами в Ємені.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE