Politerno > Україна і світ > Українська атака могла зупинити виробництво найсмертоноснішого російського безпілотника

Українська атака могла зупинити виробництво найсмертоноснішого російського безпілотника

  • 1 Лютого, 2024
  • 306 Переглядів
  • 0

Вибух 9 серпня на Загорському оптико-механічному заводі у підмосковному Сергієвому Посаді, на думку Forbes, зірвав виробництво російських безпілотників «Ланцет».

Також видання доходить висновку, що цей вибух стався у результаті української атаки безпілотником.

«Російські ЗМІ показали відео компанії «Зала Аеро», яка виробляє «Ланцет», з її яскравим генеральним директором Алєксандром Захаровим, який на сігвеї об’їжджає гігантський новий виробничий цех у переобладнаному торговому центрі. Відео показувало стелажі з сотнями літаків «Ланцет», а в одній статті йшлося про те, що виробництво може збільшитися в п’ятдесят разів. Це виглядало як погана новина для України. Але замість того, щоб зрости, кількість ударів «Ланцетів» помітно знизилася», – зазначає Forbes. 

Оцінюючи кількість ударів «Ланцетами», видання посилається на російський ресурс LostArmour, який публікує всі відео ударів цими безпілотниками, які поширювалися у соціальних мережах. (Цілком ймовірно, що це лише невелика частина від загальної кількості. Одне з українських джерел оцінює рівень успішності «Ланцетів» приблизно в 30%, що свідчить про те, що на кожне відео з ударами припадає кілька невдач або збитих апаратів, зазначає Forbes).

Кількість ударів «Ланцета» зросла з приблизно 25 на місяць на початку 2023 року до майже 50 в березні і квітні, а в липні досягли піку в 135 ударів. У серпні їх було приблизно стільки ж – 126, але відтоді кількість ударів Ланцета не зростала, а навпаки, знижувалася. Вересень і жовтень були в межах 50-ти, у листопаді кількість публікацій відео ударів зросла до 89, а в грудні знову впала до 59.

«Замість того, щоб зростати, виробництво «Ланцетів» було скорочено. Щось сталося в серпні, що завадило ZALA перетворити корпус «Ланцет» на готову продукцію», – робить висновок Forbes.

Оскільки «Ланцет» наповнений імпортними компонентами, включаючи двигун і бортову електроніку, а елементи, які ZALA виробляє самостійно є планер, джерело живлення і камера, то вибух на Загорському оптико-механічному заводі міг перервати постачання камер, вважає видання. 

Forbes, із посиланням на дані української OSINT-групи «Мольфар» та українського аналітика Дмитра Снєгирьова, зазначає, що удар по заводу був здійснений українськими силами за допомогою безпілотника («Мольфар» знайшли цьому підтвердження у чатах місцевих жителів). Росія офіційно відкидає версію з безпілотником і зазначає, що проблема була із пожежею на складі піротехніки «Піро Росс» поруч із заводом. Арештований директор цього підприємства Сєргєій Чанкаєв  заявляв, що на складі не було вибухонебезпечних речовин, а вибух стався у іншому приміщенні.

Як відомо, Загорський оптико-механічний завод у місті Сергієв Посад Московської області брав участь у створенні новітнього російського бомбардувальника, що використовує технології зниження помітності.  

Нагадаємо, журналісти антикорупційного центру NGL.media опублікували дані бази перетину кордону, які свідчать, що скандально відомий блогер, колишній позаштатний радник голови Офісу президента, Олексій Арестович, принаймні двічі, у травні і вересні, виїжджав з України завдяки “листам ГУР”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE