Politerno > Тернопільщина > Тернополян запрошують прийти вшанувати загиблого на війні депутата облради Любомира Крупу

Тернополян запрошують прийти вшанувати загиблого на війні депутата облради Любомира Крупу

Пам’ять загиблого громадського діяча та депутата Тернопільської облради Любомира Крупи вшановуватимуть завтра у Тернополі. 23 березня о 10 год в архикатедральному соборі відбудеться архиєрейська літургія за упокій душі захисника, а о 12 год – панахида на Микулинецькому кладовищі за душі полеглих воїнів.

Любомир Крупа загинув 23 березня 2023 року в запеклому бою з окупантами на Харківщині.

Про загиблого побратима днями написав начальник служби зв’язків з громадськістю у 105 окрема бригада територіальної оборони ЗСУ Юрій Кульпа.

“Його вважали безвісти зниклим, однак суд врахував докази, вивчив свідчення побратимів та визнав Героя загиблим.

У нього був вибір залишитися у безпечному місці, можливо зберіг би собі життя, але він твердо сказав. “Я не можу тут більше бути, я мушу їхати, в нас там ще незавершені справи”.

Підрозділ де він проходив службу розформували через зміни до штату, частину хлопців повернули до ППД, частина пішли у відпустки, багатьох розкинули по батальйонах де точилися активні бойові дії. Якось Любомир зателефонував і питає, що далі буде з нами, куди перекинуть ? Чи є моє прізвище в списках ? Так, він і ще декілька побратимів потрапили зі Сходу в тил де вони чергували на спостережних постах.

Через короткий час я зустрів згаданих військовослужбовців у частині. З сумками, було екіпірування, розповіли що їдуть на Куп’янський напрямок. Серед них був Любомир Левкович. Ми привіталися, обійнялися, посміялися, адже зналися не один рік. Кажу не спішіть, там гаряче, може ще трохи залишитесь ? Але він відповів. Мусимо їхати. Нас там чекають незавершені справи. Ну, швидкого й щасливого повернення до рідного дому. Не забувайте на вас рідні чекають. Подякували, знову обнялися та розійшлися.

Любомир був кулеметником, але з його слів справи з подібною зброєю він раніше не мав. В роті контрдиверсійної боротьби куди призивався, усі були вмотивовані, чимало з бойовим досвідом, участю в АТО/ООС, тому було у кого навчитися.

Пам’ятаю під час польового виходу побачив знайоме обличчя і гукнув йому в спину, Любомир!

Солдат-кулеметник повернувся, посміхнувся. Вийшло доволі класне фото, не постановочне і я тоді йшов слідом за ним та фотографував. Сподівався мине час і Любомиру згодяться на згадку світлини про службу, про будні. Через якийсь час в лісах знову підхопив у об’єктиві цього ж солдата, з тим самим кулеметом. Кажу доброго дня Левкович, працюємо далі! Очевидно це була його штатна зброя, яку він так доглядав, чистив, якою так мріяв вбивати ворога. Так і сталося. Любомир вбивав ворогів своїм кулеметом, бив холоднокровно, хоча… доля розпорядилася по-іншому.

Україна втратила знану людину, історика, депутата, ексзаступника голови облради. Але історія нам залишила його як Героя, захисника Батьківщини, люблячого батька та чоловіка, тепер у строю назавжди. Це сталося 23 березня 2023 року. Пам’ятаємо. Не забудемо! Не пробачимо!

P.S. Не кажіть що депутати не воюють. Воюють ще як. І на жаль віддають своє найцінніше, здоров’я, життя, захищаючи Україну”, – написав Юрій Кульпа.

ЛЮБОМИР КРУПА – громадсько-державний діяч, кандидат історичних наук, викладач, солдат ЗСУ, кулеметник, депутат Тернопільської обласної ради 6-го і 7-го скликань.

Народився 2 вересня 1975 р. в селищі Велика Березовиця на Тернопільщині.

Навчаючись у Тернопільському державному педагогічному інституті за спеціальністю «історія», був стипендіатом Володимира Косика, видавництва «Смолоскип». Брав участь у Всеукраїнській експедиції по збору інформації про діяльність ОУН-УПА, дослідженні археологічної пам’ятки черняхівської культури у с.Чернелів-Руський, був одним із організаторів та першим головою студентського науково-пошукового товариства «Обереги», координатором студентського дискусійного клубу «Діалог», членом УНА-УНСО, культурно-просвітницького товариства «Вертеп».

Педагогічну працю провадив викладачем, доцентом, проректором з виховної роботи у ПВНЗ «Тернопільський комерційний інститут» та викладачем Тернопільської вищої духовної семінарії ім. патріарха Й.Сліпого. У 2003 р. захистив кандидатську дисертацію «Вплив митрополита Андрея Шептицького на культурне та суспільно-політичне життя Галичини в кінці ХІХ – першої половини ХХ ст.» у Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича. Автор 28 наукових публікацій.

У 2014 р. – директор департаменту освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації, згодом – заступник голови Тернопільської обласної ради, депутат, Тернопільської обласної ради 6-го і 7-го скликань та Великоберезовицької селищної ради.

У січні 2022 року став директором Тернопільської спеціальної школи Тернопільської обласної ради. 

У перший день повномасштабного вторгнення росії в Україну став до лав ЗСУ. Загинув у бою з окупантами 23 березня 2023 р на Харківщині.

Читайте також: Здувається «Довіра»: як ганьбиться на Тернопільщині політичний проект місцевих аграріїв

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE