Politerno > Україна і світ > “Єдине в Україні побиття військовозобов’язаного”: у Харкові судитимуть працівника ТЦК, який ударив учителя

“Єдине в Україні побиття військовозобов’язаного”: у Харкові судитимуть працівника ТЦК, який ударив учителя

  • 23 Травня, 2025
  • 628 Переглядів
  • Comments Off

Прокурори скерували до суду обвинувальний акт щодо військовослужбовця харківського територіального центру комплектування, який ударив військовозобов’язаного на одній із вулиць міста.

Про це повідомила Харківська спеціалізована прокуратура у сфері оборони Східного регіону.

Досудове розслідування встановило, що інцидент стався у Харкові під час роботи мобільної групи з оповіщення. Обвинувачений виконував свої службові обов’язки й під час перевірки документів вступив у словесний конфлікт із цивільним. 

«Надалі, бажаючи продемонструвати власну значущість і діючи безпідставно, з хуліганських спонукань із проявом особливої зухвалості, умисно завдав потерпілому тілесних ушкоджень», — вказує прокуратура. 

Його дії кваліфікували за ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України — хуліганство. Чоловікові загрожує штраф або пробаційний нагляд на строк до пʼяти років, або обмеження волі на той самий термін. 

Ролик із побиттям учителя військовослужбовцем ТЦК поширили у мережі 11 травня. Як пояснювали у військкоматі, громадянин першим спровокував конфлікт.

Слід відмітити, що у територіальних центрах комплектування такі заяви – стала практика. Жодного порушення під час мобілізації там ще не визнали.

У ТЦК не розповіли подробиць конфлікту, проте підкреслили, що керівництво та особовий склад засуджують поведінку колеги. Там призначили службове розслідування.

Міський голова Харкова Ігор Терехов згодом розповів, що чоловік, якого вдарили, мав законне право на «бронь» і під час зустрічі з ТЦК надав відповідні документи. 

Саме увага до інциденту з боку мера й спричинила розголос та належну реакцію з боку правоохоронних органів, що є виключенням в реаліях сьогодення.

«Усе це зафіксовано на опублікованих кадрах, як і те, що він не порушував закону, не провокував конфлікту й не чинив опору. Він поводився спокійно і не виявляв жодної агресії, але це не зупинило застосування до нього сили», — зауважив міський голова. 

Як заявила адвокат ЮК «Riyako & Partners» Катерина Аніщенко, Україна потребує оновленого, людяного підходу до військового обліку. Примус без чіткого правового обґрунтування не лише руйнує довіру, а й створює правовий хаос. Судова практика є спробою встановити межі допустимого – не для того, щоб завадити мобілізації, а щоб зробити її справедливою та правомірною. Для законодавця – це сигнал на часі: оновити профільні акти, унормувати електронний документообіг, розширити повноваження судів з урахуванням умов воєнного стану. Своєю чергою для правника – це виклик: мати не лише закон у руках, а й совість у серці.

Нагадаємо, Росія завдала ракетного удару по цивільному порту в Одесі. Внаслідок атаки загинув один працівник, ще восьмеро отримали поранення.



Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE