Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер під час спеціального звернення на Даунінг-стріт оголосив, що час його перебування на посаді підійшов до кінця.
Він заявив, що йде у відставку з посади лідера Лейбористської партії та повідомив про своє рішення королю.
“Кожне рішення, яке я приймав, було спрямовано на те, щоб на перше місце поставити країну, яку я люблю. Саме тому я подам у відставку з посади лідера Лейбористської партії. Сьогодні вранці я поспілкувався з Його Величністю Королем, щоб повідомити йому про своє рішення”, – заявив Стармер.
Він зазначив, що звернувся до Національного виконавчого комітету Лейбористської партії з проханням затвердити графік проведення виборів лідера партії, причому прийом кандидатур розпочнеться 9 липня.
“У разі проведення виборів це гарантуватиме, що новий лідер обійме посаду до початку сесії парламенту у вересні. Я залишатимуся на посаді прем’єр-міністра до завершення виборів і зроблю все можливе, щоб забезпечити впорядковану передачу влади”, – заявив Стармер.
У п’ятницю члени кабінету міністрів закликали прем’єра Британії Кіра Стармера визначити графік його відставки після того, як його головний потенційний суперник Енді Бернем відкрив собі шлях до лідерства у партії.