Politerno > Україна і світ > РФ готова до переговорів з Україною, але на основі “стамбульських домовленостей” – Путін

РФ готова до переговорів з Україною, але на основі “стамбульських домовленостей” – Путін

  • 23 Червня, 2026
  • 17 Переглядів
  • Comments Off


Кремлівський диктатор Владімір Путін заявив, що Росія готова відновити мирні перемовини з Україною на основі “стамбульських домовленостей” 2022 року та “реалій на землі”.

Про це Путін заявив на оперативній нараді з членами уряду, пише Цензор.нет з посиланням на росЗМІ.

“Росія готова до мирних переговорів з Україною. Готова на основі домовленостей, які були досягнуті ще в Стамбулі, і, нагадаю, тоді були парафовані українською делегацією. Отже, їх усе влаштовувало. Не бачу підстав відходити від цих домовленостей з нашого боку.

На основі домовленостей, досягнутих у Стамбулі, на основі модальностей, які обговорювалися в Анкориджі, і, що найголовніше, — реалій на місцях. А також принципів, викладених мною кілька років тому під час виступу в Міністерстві закордонних справ”, – зазначив Путін.

Крім того, він заявив, що “київський режим” намагається створити враження сильних позицій на потенційних переговорах.

Водночас правитель Кремля вважає, що Україна не має сильних позицій, а лише створює подібне враження. На його думку, “реалії на полі бою виглядають зовсім інакше”.

Путін додав, що російські військові підрозділи щодня просуваються вперед.

Про що йдеться?

  • Стамбульські домовленості від квітня 2022 року передбачали постійний нейтральний статус України, відмову від вступу до НАТО, суттєве скорочення ЗСУ, заборону на розміщення іноземних військових баз та окремі переговори щодо Криму.
  • Крім того, Москва наполягала на обмеженні права Заходу надавати військову допомогу Києву та хотіла закріпити за собою окуповані території Донбасу та Криму.
  •  “Принципи Анкориджа” у розумінні Москви передбачають повний вивід українських військ з Донбасу та замороження лінії фронту в інших регіонах.
  •  Умови, викладені Путіним у промові в МЗС РФ у червні 2024 року, передбачали вивід українських військ з територій Донеччини, Луганщини, Херсонщини та Запоріжжя та визнання міжнародною спільнотою російського суверенітету над цими регіонами та Кримом, відмова України від членства в НАТО, скасування усіх західних санкцій.

Нагадаємо, російські окупаційні війська в період із 15 по 20 червня включно мали успіх на п’ятьох напрямках у трьох областях. Малі піхотні групи РФ просунулися в Родинському, в районах Сухецького та Никанорівки на покровському напрямку, біля Різниківки на слов’янському напрямку, поблизу Берестка й Іллінівки, що розташовані на підступах до міста Костянтинівка в Донецькій області.

Діліться у соцмережах: