Politerno > Інтерв’ю > Тернопільщина > “Обласна адміністрація не є ані приватним підприємством, ані офісом партії” – інтерв’ю зі Степаном Барною

“Обласна адміністрація не є ані приватним підприємством, ані офісом партії” – інтерв’ю зі Степаном Барною

  • 15 Листопада, 2019
  • 6828 Переглядів
  • 0

Степан Барна більше чотирьох років очолював Тернопільську ОДА. Після звільнення він залишився активним політиком.

Зараз він голова фракції «Європейської солідарності». Безробітний чи має роботу?

Чи привітав Степан Барна нового голову Тернопільської ОДА Ігоря Сопеля з призначенням? Чи готується екс-очільник Тернопільщини до місцевих виборів-2020. Адміністративна реформа? Комунікація між Степаном Барною з народними депутатами від партії “Слуга Народу”? Та й взагалі, чи є кримінальні провадження, де фігурує його прізвище?

На ці питання та й значно більше розповів Степан Барна в інтерв’ю.

Розмова відбулася 11 листопада, тобто за два дні до резонансного схвалення парламентом у першому читанні законопроекту про ринок земель сільськогогосподарського  призначення.

Інтерв’ю вели журналіст онлайн-видання «Політерно» Назарій Наджога та головний редактор газети «Тернопіль вечірній» Тетяна Колеснік.Декілька тез-відповідей Степана Барни

Про привітання новому голові Тернопільської ОДА Ігору Сопелю

– В нас було дві публічних зустрічі. Перша зустріч: в нас відбулося рукопотискання під час форуму «Україна – Литва», який ми проводили спільно з почесним консульством Литовської республіки в Тернополі. А друга зустріч відбулася під час засідання президії Тернопільської обласної ради, де я мав можливість його привітати. Там були різні думки голів фракцій з приводу призначення нового голови ОДА. Я єдине, що вам точно можу сказати, що я йому поспівчував. От я кажу вам щиро, що я сказав: «Ігор Михайлович, на відміну від всіх інших тут присутніх голів фракцій, я вам щиро співчуваю, бо знаю, що на вас зараз лягло».

Про справи у фракції обласної ради «Європейська Солідарність». Конфлікт з аграрієм, депутатом облради Петром Гадзом.

– «Європейська Солідарність» на цей момент в повному складі як була, так і залишається.

– Але не все гладко в ній? Зокрема, стосунки з Петром Гадзом?

– Є певні емоції. І природно, що кожен депутат, в тому числі Петро Гадз, він є патріотом свого краю. Десь я переконаний, що намагалися ввести в оману його. Була позиція когось там про те, що ми виступали проти створення Бучацького госпітального округу, насправді це не відповідає дійсності. […] Ми налаштовані до створення такого округу з центром в місті Бучачі. Але, на жаль, це вже не залежить від нас. Це залежить від стратегії нової влади, до якої в мене є питання…

До слова, на останній сесії Тернопільської обласної ради, яка відбулася 14 листопада, Петро Гадз був відсутній.

Яку посаду обіймає Степан Барна в партії «ЄС»? Ким працює зараз?  

– Я є безпартійний і голова фракції «Європейської Солідарності» в Тернопільській обласній раді. Але одночасно, я абсолютно поділяю всі принципи, котрі визначає партія. Ключовими принципами є вступ України в Європейський союз, в НАТО. Власне, це є те, що мене спонукає підтримувати цю партію…

– Ви безробітний?

– Ні. Я повернувся на роботу в підприємство, у якому працював до обрання народним депутатом України, до призначення на посаду голови адміністрації.

– Протекшн-груп?

– Так. Заступник директора. На свою ж посаду. І хочу сказати, що в мене там заробітна плата на порядок вища, ніж на посаді голови адміністрації. Я там себе абсолютно комфортно почуваю.

Як довідка, серед засновників ТОВ «Протекш-груп» є  Зіновій Юрик – батько народного депутата попереднього парламентського скликання Тараса Юрика та заступника голови ТОДА Юрія Юрика. А також, Йосип Заставний – батько Романа Заставного.

Про звільнення керівників управлінь та вище керівництво в ОДА, які були призначені Степаном Барною.

– Закон про обласні державні адміністрації чітко регламентує, що заступники голови адміністрації з призначенням нового голови пишуть заяви на звільнення. Але це не стосується начальників управлінь, які були призначенні за підсумками конкурсів і працюють відповідно до закону про державну службу.  На щастя, обласна державна адміністрація не є ані приватне підприємство, ані не є офісом якоїсь політичної партії, навіть «Слуги Народу».

– Заступники, які були призначені вами, залишаються на посадах?

– Я не знаю. Я знаю, що вони написали заяви, подали новопризначеному голові відповідно до визначеного порядку. І їхні заяви направлені в Офіс президента на погодження на звільнення. Як буде далі? Далі приймати рішення самому голові адміністрації.

Кримінальні провадження. Чи викликали Степана Барну до правоохоронних органів надати свідчення?

– Це тема, де намагаються нав’язати певні стереотипи. От я вже кажу, мені вже навіть не смішно, мене звинувачували в стількох кримінальних правопорушеннях, покривання злочинців, що вже нова влада, яка перебуває при владі вже більше півроку, по жодній кримінальній справі мене ніхто нікуди не кликав. Мене кликали по двох справах. В одній справі в якості свідка, це по львівському сміттю. Друга справа – це справа, яка стосується видачі розпорядження голови ОДА гаражному кооперативу «Аляска», де 1200 людей отримали договір оренди на землю під гаражі, які в них там є з 90-х років. […]  До речі, народні депутати від «Слуги Народу», в тому числі Ігор Василів, були одними з ключових рупорів протестувальників, які вимагали справедливості від ОДА. Сьогодні я вірю в те, що Ігор Василів так само буде рупором відстоювання інтересів цих людей.
Оцінка результату парламентських виборів в Тернополі

– Я оцінюю цей результат по виборах, як результат недопрацювання всіх проукраїнських сил. Чому? Тому що ми, очевидно, розуміємо, ситуація склалася так, що маючи своїх 75 відсотків підтримки, – до речі, діаметрально протилежне віддзеркалення в розрізі України, – ми успішно подробили ці голоси.

Комунікація з народними депутатами від партії «Слуга Народу». Володимир Гевко та Ігор Василів

– В нас є добрі стосунки. В питаннях, що стосується розвитку Тернопілля, ми абсолютно будемо союзниками.

– Він єдиний (В. Гевко – прим.), з ким у вас добрі стосунки?

– Ні. Чому? В мене прекрасні стосунки з Ігорем Василівим.

– Він вам антагоніст по темі доріг, інфраструктури…

– Почекайте, я побачу, як вони далі будуть дороги робити. Я думаю, що зараз в мене нема абсолютно нема проблем з Ігорем Василівим. Більше того я вам скажу, ми вже спілкувалися неодноразово після виборів. У політиці ніколи не кажи ніколи…

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE