Politerno > Статті > Україна і світ > Генерали образотворчих мистецтв. У Гаазі розповіли, як Росія підробляла докази у справі МН-17

Генерали образотворчих мистецтв. У Гаазі розповіли, як Росія підробляла докази у справі МН-17

  • 12 Червня, 2020
  • 1033 Переглядів
  • 0

В Окружному суді Гааги 10 червня відбулося друге судове засідання у справі про катастрофу малайзійського Boeing MH-17 на сході України. Раніше ЗМІ вже повідомляли про початок судового засідання, в ході якого до матеріалів справи були долучені фотографії з супутників США, на яких видно ракету «Бук». Також звинувачення надало результати ряду експериментів, які остаточно спростували останню з версій Кремля, згідно з якою «Боїнг» був збитий з українського «Бука» з контрольованої Україною території (від своєї колишньої версії про те, що «Боїнг» був збитий українським винищувачем, Москва вже офіційно відмовилася сама). У середу звинувачення привело кілька прикладів того, як Росія відверто підробляла докази.

Художники з Міноборони

Експертиза ушкоджень підтвердила, що вони могли бути зроблені тільки ракетою «Бука», і вході минулого засідання були продемонстровані докази того, що ракета була випущена саме з території поблизу селища Сніжне. Кремль, змінивши кілька версій події, погодився, нарешті, що літак був збитий з «Бука», але став наполягати, що цей «Бук» український і що стріляв він з території села Зарощенське.

На підтвердження того, що ці «Буки» українські, Кремль показав супутникові знімки української бази. На знімку від 14 липня, нібито, «Бук» є, на другому, від 17 липня – вже немає.

Знімки, представлені Росією

Однак, коли JIT (міжнародна слідча група) запросила супутниковий знімок української військової бази у Європейського космічного агентства, виявилося, що з бази нічого не зникало:

Зверху супутниковий знімок ЄКА, знизу – російський

Більш того, зникнути нічого не могло, тому що єдиний на базі «Бук» був у неробочому стані:

Міністерство оборони РФ на своїй прес-конференції у 2014 році також продемонструвало фотографію, де нібито видно українські «Буки» в районі селища Зарощенське. Проблема тільки в тому, що, згідно з даними офіційних метеорологічних служб, в той день було настільки хмарно, що зробити такий знімок було б технічно неможливо. Незважаючи на те, що JIT неодноразово, протягом декількох років, зверталася до Росії з проханням надати вихідні цих фото, Москва так нічого і не прислала, а потім заявила що вихідні «не збереглися».

Але навіть якщо б дивним чином російські супутники могли фотографувати крізь хмари, це б мало допомогло, так як село Зарощенське в ті дні перебувало під контролем так званої ДНР. Про це говорять не тільки численні свідки, а й перехоплення переговорів бойовиків, які, як випливає з них, були самі збентежені версією Москви про постріл з території села Зарощенське.

Вигадана вулиця

Це не єдиний приклад фабрикації доказів Міністерством оборони Росії. Одним з найбільш важливих доказів є відео «Бука» без однієї ракети, що рухається в районі Луганська:

У Міноборони раніше демонстрували це відео, стверджуючи, що адреса на рекламному плакаті – місто Червоноармійськ, яке тоді перебувало під контролем України.

З цим відео у Міноборони РФ вийшов дуже неприємний казус, вже через день після прес-конференції цей плакат вдалося знайти у Луганську і зробити збільшений знімок – там цієї вулиці не значиться:

Ба більше, JIT вдалося отримати вихідний файл цього відео, і метадані підтвердили, що воно зняте у Луганську. Коли JIT звернулося до Міноборони РФ з проханням надати відомі дані по цьому відео, у міністерстві відповіли, що воно… фейкове! (Очевидно, про те, що вони самі використовували його на прес-конференції, у відомстві забули).

Папірець є, але не покажемо

28 травня JIT запросила у Росії дані про дату виготовлення та приналежності фрагментів ракети, знайденої на місці катастрофи. Росія відповіла, що це номер ракети, яка надійшла на озброєння 223-ї зенітно-ракетної бригади в Україні (військова частина 20152), але надала тільки свій внутрішній документ, де до того ж значиться якийсь виріб 8720 (повний номер ракети 9М38 M1 8868720 там не вказаний) .

Російська влада також заявила, що у них є документальне підтвердження акту передачі ракети до цієї військової частини, але вони так і не надали JIT цей документ, не дивлячись на численні прохання (хоча усі інші документи, наприклад, про виробництво цієї ракети, дивним чином знайшлися і були представлені).

Юрій Князєв

Читайте також: Забирайтеся з Сирії. Навіщо у розпал протестів в Трампа згадали про Росію

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE