Politerno > Статті > Україна і світ > Карантинний турборежим відміняється. Як Шахов відправив у ізоляцію нардепів і Кабмін

Карантинний турборежим відміняється. Як Шахов відправив у ізоляцію нардепів і Кабмін

  • 18 Березня, 2020
  • 1877 Переглядів
  • 0

Те, що одним з перших коронавірус в Україні підхопив народний депутат, символічно і показово відразу в декількох аспектах.

Тут тобі й іронія з приводу відправлення всієї країни на карантин, крім парламентаріїв, тут і покарання за типову українську безпечність, тут і неочікуваний удар по можливій спробі під завісою паніки проштовхнути в Раді всі незручні для влади рішення, і шанс побачити, чи відрізняється еліта нації від обивателів тих же Нових Санжар.

Відомий народний депутат з групи “Довіра” Сергій Шахов, після того як в ЗМІ з’явилися чутки про його інфікування і який спочатку все заперечував, стверджуючи, що у нього ГРВІ, зізнався сьогодні, що його тест на коронавірус виявився позитивним. Депутат навіть записав відеозвернення, де був бадьорий і візуально цілком здоровий. За його словами, ще вчора у нього була температура 38, але сьогодні все добре, він як свідомий громадянин попросив лікарів зробити аналізи, лікується вдома в самоізоляції і під контролем лікарів. Все, мовляв, не так страшно, як це зображають, і, дасть бог, все буде добре.

Шахов недарма заговорив про свідомість, але згадав про неї якось трохи пізно. Якщо вірною є інформація про те, що він підхопив вірус у Франції, де був з 8 по 11 березня, то виникає резонне питання, а чи не було проявом низької свідомості влаштовувати собі подібну романтичну поїздку. Тим більше, що до 8 березня у Франції вже було достатньо випадків зараження вірусом, і відповідальним кроком по відношенню до свого здоров’я та здоров’я оточуючих було б утриматися від поїздок в цю країну. Але тоді Шахов чомусь не думав про ризик для себе і своїх співгромадян.

Через хворобу Шахов пропустив коронавірусне позачергове засідання парламенту 16 березня, але встиг після поїздки до Франції, будучи вже інфікованим, попрацювати на засіданні комітету з екології 12 березня, де контактував з досить великим числом колег та інших людей. І тепер всіх цих депутатів потрібно відправляти на обсервацію. Окрім того, Шахов встиг досить близько поспілкуватися з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем і колегою Олександром Дубінським. Та й в принципі, будь-який депутат зараз повинен поспіхом згадувати, коли він останній раз бачив Шахова, вітався з ним за руку, чи не обнімався випадком і не сидів десь зовсім близько від нього.

Та й в цілому після того, як коронавірус з’явився в Раді, єдиним правильним рішенням було б не просто скасувати через карантин засідання, але скасувати й будь-яку іншу парламентську роботу – комітети, зустрічі з виборцями, як і будь-яку політичну активність. Перед депутатами замайоріла відмінна перспектива робити все те, до чого вони закликають всіх українців, – сидіти вдома, не виходячи взагалі нікуди, ні з ким не спілкуватися і працювати віддалено, наскільки це можливо. І, звичайно ж, зберігати спокій і не панікувати.

Та й Кабмін, після того як Шмигаль поспілкувався з Шаховим, повинен перейти на дистанційну роботу, як це зробили канадські колеги на чолі з Джастіном Трюдо. Загалом виходить, що французький вояж Шахова підрубав під корінь і парламент, і уряд.

В цілому ж у тому, що коронавірус так швидко прорвався в український парламент, нічого дивного немає. Адже Верховна Рада – це ідеальне місце для появи і поширення будь-якої інфекції. Депутати дуже багато подорожують по світу, працюють в умовах високої скупченості в одному приміщенні, та й крім сесійної зали вкрай інтенсивно спілкуються один з одним та іншими людьми. Так що сподіватися на те, що китайський недуг обійде стороною головний законодавчий орган країни, було б дивно.

Але є у всій цій історії цілком позитивний момент: після того як перший нардеп підхопив вірус, питання можливого продовження карантинного турборежиму відпадає саме собою. Зібрати депутатів ще раз в одному залі, знаючи, що у когось з них може виявитися шаховский коронавірус, буде дуже непросто, як непросто буде і пояснити суспільству, навіщо влада йде на порушення ними же ініційованого карантину в країні. А значить, усі підозрілі ініціативи влади на кшталт підготовки до “реінтеграції” окупованого Донбасу на умовах Путіна, які можна було б швиденько провести в умовах паніки і карантину, доведеться відкласти до кращих часів.

Читайте також: “Цей закон покладе всю країну”. Місцева влада б’є на сполох через прийнятий закон про боротьбу з коронавірусом

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE