Politerno > Статті > Україна і світ > Мостова: Усі знають, що конфлікт із Порошенком – це дорого, а з Аваковим – страшно

Мостова: Усі знають, що конфлікт із Порошенком – це дорого, а з Аваковим – страшно

  • 6 Листопада, 2017
  • 1556 Переглядів
  • 0

І команда міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, і команда президента Петра Порошенка – “в одному човні”. Про це написала головний редактор тижневика “Дзеркало тижня” Юлія Мостова у своїй статті на ZN.UA “Рюкзаки з подвійним дном”.

За її словами, в контексті ситуації навколо підозри Антикорупційного бюро України синові міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександру через закупівлі МВС рюкзаків для Національної гвардії 2015 року у громадськості є два запитання: “хто кинув сніжку і яким буде масштаб сходження лавини”.

Як вдалося дізнатися ZN.UA, у січні 2017 року детективи НАБУ надали прокурорам Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зібрані у цій справі докази, і після ознайомлення з ними було призначено першу дата проведення обшуків і затримань – 25 січня.

“За даними наших джерел в САП і НАБУ, Назар Холодницький план схвалив. Однак, після повернення із США, де керівник САП брав участь у торжествах із нагоди інавгурації Дональда Трампа, операції було дано червоне світло. Доказів, зібраних НАБУ, тепер здалося не достатньо. Чи намагався Артем Ситник після січня продавлювати через САП рішення про активні дії? Ні. Чому? Вочевидь через ситуативний альянс із Арсеном Аваковим”, – сказано у статті.

Зазначають, що протягом десяти останніх місяців на всі запитання ЗМІ щодо перспективи “справи про рюкзаки” Ситник щоразу говорив “про якісь іще незакінчені експертизи”.

“Війна ГПУ, НАЗК і СБУ проти НАБУ змушувала керівника Бюро шукати якщо не союзника в особі Авакова, то принаймні не відкривати ще одного фронту, цього разу – з МВС. Справа так бозна-скільки й лежала б камінцем під устілкою в черевику Ситника, якби близько півтора місяця тому не з’явився спроможний свідок. І, як тепер стало відомо, не хто-небудь, а заступник міністра оборони Олег Шевчук, який за посадою, до речі, нині виконує ще й обов’язки відстороненого через розслідування НАБУ заступника міністра оборони Павловського. Блискуча пам’ять і комунікабельність Шевчука, який раніше працював у системі закупівель МВС, збагатили слідство і прокурорів САП, які брали участь у допитах, додатковими відомостями, що, вочевидь, і дозволили Назару Холодницькому пару тижнів потому порушити питання про сина Авакова й “рюкзачну” схему на спільному з НАБУ засіданні”.

“Минулої суботи з підписами й печатками Спецпрокуратури детективи рушили до суду по ордери. А в понеділок уже з готовими й по честі оформленими підозрами – за трьома адресами обвинувачених. Як стверджують джерела в НАБУ, такої бюрократичної розкоші з боку Спецпрокуратури їм іще зустрічати не доводилося. Зрозуміло, Назар Холодницький у розмовах із представниками сторони Авакова переконував їх, що був змушений піти на підписання клопотань і підозр під дев’ятим валом тиску з боку Ситника. Таку позицію можна пояснити: усі знають, що конфлікт із президентом – це дорого, а з Аваковим – страшно”, – сказано в статті Мостової.

За її словами, представники політсили “Народний фронт”, куди входить Аваков, ображаються на Ситника, який “міг не виконувати доручення САП або, принаймні, попередити Авакова заздалегідь”.

“Чисто по-людськи Арсена Авакова можна зрозуміти – йдеться про сина, але не варто забувати, що саме з його, Олександра, зафіксованих комерційних ініціатив усе і почалося”, – продовжила Мостова.

Журналістка додала, що “точної картини того, що сталося, ні в НФ, ні навіть в АП не має ніхто, адже тактика Порошенка (президента України Петра Порошенка. – “ГОРДОН”) відома – кожного гравця тримати в пузирі особистих стосунків, слів і доручень”.

“Але “Народному фронту” почуття самозбереження підказує, що як базову потрібно обрати версію Холодницького. Адже, якщо припустити, що не НАБУ, а САП дала поштовх “справі про рюкзаки”, то потрібно реагувати на події як на президентський жорсткий антиаваковський хід, адже не Ситника, а Холодницького вважають надійною ланкою в ланцюзі живлення Порошенка. Але НФ не має поля для швидкого маневру у відповідь: відкритий конфлікт із президентом означає розпад коаліції і дуже високу ймовірність дострокових виборів, до яких “Народний фронт” із його сумним рейтингом абсолютно не готовий”, – сказано в статті.

Мостова також уважає, що стосунки Порошенка й Авакова завжди були непростими. За її інформацією, Аваков рекомендував президентові позбавити українського громадянства екс-лідера Грузії Михайла Саакашвілі.

“Хто дав просочитися ухваленому рішенню в ЗМІ? Хто впустив Саакашвілі через кордон? Хто дозволив поставити намети 17 жовтня? Хто втримав від розгону акції? Хто курирує “Національний корпус”, який надав сцену мітингувальникам? Хто зустрічався з Тимошенко? Хто закликає однопартійців йти окремим шляхом, спираючись на накопичений фінансовий, медійний та адміністративний ресурс?.. На всі ці запитання у президента однаково монотонна відповідь – Аваков”, – уважає Мостова.

За її словами, “має Порошенко прямий стосунок до реанімації “справи про рюкзаки” чи ні – нехай Аваков із товаришами в їхньому “Картковому будиночку” визначають самі”.

“Шкода тільки НАБУ, на яке тепер навалиться ще й махина МВС. Але нічого, Ситника підіпруть американці, в яких уже практично визріло рішення щодо нинішньої правлячої української верхівки. А поки що тактичними наслідками ситуації президент як гравець вправі розпоряджатися. Річ у тому, що Петрові Порошенку, як і НФ, теж не потрібні дострокові парламентські вибори. Але з інших причин. Першими мають відбутися президентські. І не тільки тому, що йому потрібна концентрація зусиль усіх вимушено лояльних груп для його переобрання. Концентрація ресурсів, якщо б першими трапилися вибори до Ради, може розпорошитися. Головна проблема в іншому: сьогодні, на переконання президента, в силу фінансових, адміністративних і медійних причин, у нього немає опонента, а дострокові парламентські вибори можуть його породити”, – продовжила головний редактор “Дзеркала тижня”.

Журналістка зазначила, що “кандидату на другий термін необхідно утримувати у своїй орбіті ворогів, ресурси і тих, хто може створити проблеми, посиливши своєю підтримкою інших політичних гравців”.

“Історії з об’єднанням НФ і БПП – один зі способів досягнути цієї мети. Але “Народний фронт” нещодавно вийшов із переговірного процесу про створення спільної партії. Отже, послабивши “ватажка” нинішніми подіями, НФ потрібно у процес повернути. За всієї огидної нещирості у стосунках між верхівками політичних сил, які керують нинішньою парламентською коаліцією, їхні основні цілі збігаються: забезпечення особистої безпеки; збереження особистих капіталів і доступу до механізму їх примноження – влади. Ніхто не хоче відповідати, втрачати й позбавлятися можливостей. За великим рахунком, і команда президента, і команда Авакова – в одному човні. Шкода, що не тільки вони”, – резюмувала Мостова.

 

Читайте по темі: Син за батька. Хто влаштував Хеллоуїн для Авакова і до чого тут Порошенко, грузини і американці

або “До сина Авакова не застосували навіть застави, але при цьому суди кожен день наповнюють в’язниці крадіями з ринку”

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE