Politerno > Статті > Україна і світ > Навіщо Луценко хотів злітати в Штати, і чому його туди не пустили

Навіщо Луценко хотів злітати в Штати, і чому його туди не пустили

  • 29 Березня, 2018
  • 2024 Переглядів
  • 0

З чуток, генпрокурор хотів обговорити своє можливе призначення на пост прем’єра

У генерального прокурора Юрія Луценка зірвалася поїздка в США.

Кілька джерел “Страни” незалежно один від одного повідомили, що у вівторок, 27 березня, в Амстердамі очільнику Генеральної прокуратури (ГПУ) не дали сісти в літак до Нью-Йорку.

Причиною нібито була анульована американська віза.

Луценко прямував до Америки, роблячи пересадку в столиці Нідерландів.

Таку ж інформацію оприлюднив на своїй сторінці в Фейсбуці лідер партії “Народний контроль”, народний депутат Дмитро Добродомов (позафракційний). Його повідомлення одразу ж і не дуже ввічливо прокоментував сам генпрокурор.

“Клініка там у вас без Мішіко”, – написав Луценко, судячи з усього, маючи на увазі екс-президента Грузії, лідера партії “Рух нових сил” Михайла Саакашвілі, висланого з України.

У відповідь депутат запропонував “генеральному” прямо спростувати інформацію про поїздку, проте Луценко цього не зробив.

Не відповів він також на аналогічне прохання “Сраїни” під повідомленням на своїй сторінці в Фейсбуці.

У коментарі виданню прес-секретар глави ГПУ Лариса Сарган стверджувала, що Луценко не збирався у відрядження за океан, і візу йому не анулювали (пізніше вона написала в коментарях на сторінці Добродомова, що у Луценка десятирічний дозвіл на в’їзд у США).

“Генпрокурор знаходиться на робочому місці”, – уточнила вона.

В Амстердамі нельотна погода

Проте, співрозмовники видання наполягають на своїй правоті.

За словами джерела в силових структурах, Луценко полетів на зустріч з якимись лобістами просувати в тамтешніх політичних колах своє призначення прем’єр-міністром України.

Підтверджуючи мету поїздки Луценка, ще один парламентарій, вхожий на Банкову, запевняє, що невдача генпрокурора з Америкою – це частина політичної гри, за якою, за версією депутата, стоїть сам президент Петро Порошенко.

“Він (Порошенко – прим. ред.) дав йому людей (організаторів поїздки – прим. ред.), розуміючи, що через цей канал буде проблема. Він веде його морквиною прем’єрства. Але це брехня: американці не хочуть здавати Гройсмана (голова чинного Кабінету – прим. ред.). А Петру потрібно прив’язати остаточно Луценка до себе”, – прокоментував на правах анонімності депутат.

Інший депутат говорить, що випадок з Луценком – показник загального погіршення відносини США до всієї команди президента. І, мовляв, генпрокурор не останній приклад такого ставлення.

До слова, історія мала місце в грудні минулого року. Луценко так і не з’явився на Глобальному форумі з повернення активів у Вашингтоні. Не було на офіційному відкритті і його заступників Дмитра Сторожука і Євгена Єніна.

В результаті українську сторону представляв… посол Валерій Чалий, але не керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький і директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник, які також були присутні на форумі.

Якраз в той момент відбувалося чергове загострення відносин між ГПУ і органами по боротьбі з корупцією. У Державному департаменті США встали на сторону останніх.

Генпрокурор Юрій Луценко (крайній праворуч) і прем’єр Володимир Гройсман (в центрі) негласно ведуть боротьбу один з одним, фото: president.gov.ua

У зв’язці з президентом

З огляду на вплив Вашингтону на українську політику, можна говорити не тільки про його невдалу спробу налагодити більш тісний зв’язок з американським істеблішментом.

“Історія знижує статус Луценка всередині системи української влади”, – вважає політолог Руслан Бортник.

З оцінкою згоден політолог Кость Бондаренко: “Якщо починаються конфлікти між гілками влади, в Штати летять, щоб визначити хто правий. Луценко не виняток. Він розуміє, що від позиції Вашингтона залежить, у кого більше повноважень – у нього чи Ситника, чи дадуть йому можливість провернути той чи інший – будь-який – серйозний задум, і взагалі чи залишиться він в кріслі”, – прокоментував Бондаренко.

Що Луценко програє в очах американців в негласному змаганні правоохоронних органів, перш за все, з антикорупційними, вважає і народний депутат Дмитро Добродомов (позафракційний).

“Це може означати тільки одне – справжня оцінка так званої “антикорупційної боротьби”, – прокоментував на своїй сторінці в Фейсбуці Добродомов, який є секретарем парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупції.

На думку Бортника, генпрокурор після цієї історії став залежним від президента.

“У будь-який момент Порошенко може поміняти його на мільярд доларів, як було з Шокіним (звільнений з поста генпрокурора в березні 2016 року за наполяганням США – прим. ред) або інший вид допомоги Заходу, без якого йому буде дуже складно перемогти Тимошенко, Гриценка та інших прозахідних кандидатів”, – вважає політолог.

Читайте також: В акваріумі завівся “жучок”. Що стоїть за скандалом з прослуховуванням Назара Холодницького

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE