Politerno > Статті > Україна і світ > Остання кадриль Луценко

Остання кадриль Луценко

  • 19 Квітня, 2017
  • 2490 Переглядів
  • 0

Перед Великоднем генпрокурор Юрій Луценко зробив цілу серію кадрових призначень прокурорів обласного рівня та в апараті Генпрокуратури.

Як стверджує сам Луценко, він в останній раз скористався можливістю призначати кадри своїм одноосібним наказом, так як з 15 квітня вступили в силу окремі положення Закону України “Про прокуратуру” в частині функціонування органів прокурорського самоврядування та кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Саме вони тепер будуть в значній мірі впливати на звільнення і призначення прокурорів.

Ситуацію в ГПУ аналізувало видання “Страна”.

Під час прес-конференції в Рівному, де представили нового прокурора Рівненської області Богдана Подубинський, Луценко так позначив зміну епохи:

“Зараз починається радикальна реформа в системі управління органів прокуратури в державі. Раніше Генеральний прокурор мав повноваження особисто, самостійно призначати на посади і знімати будь-кого. Тепер все змінюється, згідно з чинним законодавством з 15 квітня, я втратив “диктаторські” за призначенням повноваження”.

Втім, Луценко сильно лукавив, коли заявив, що він втрачає “диктаторські повноваження”. Насправді він просто збирається передати кадрові повноваження  “колективному диктатору”, якого він особисто виростив.

Самоврядування під управлінням

Насправді самі прокурори ще в минулому році – до призначення на посаду глави ГПУ Юрія Луценка вибрали свою Раду і КДК прокурорів. Однак, Юрій Віталійович за допомогою парламенту ці органи, особисто їм названі “чортами”, нейтралізував (в закон “Про прокуратуру” через Раду внесли правки і призупинили діяльність Ради прокурорів і прокурорської КДК до 15 квітня 2017 року). І цілий рік Луценко призначав кого і куди хотів.

За ідеєю після 15 квітня вже вибрані прокурори органами самоврядування повинні були взяти владу в свої руки. Але тут Луценко оголосив скликання нової Всеукраїнської конференції прокурорів і перевибори нової Ради прокурорів і КДК.

У прокурорському середовищі зростало обурення, але всерйоз скласти опозицію чинному генеральному ніхто зі співробітників не зважився. Делегатів на цю “сепаратистську конференцію”, як її називають сам прокурори, вирішили обирати 19 квітня таємним голосуванням. На ділі ж ніхто особливо не хоче брати участь в цьому сумнівному заході, тому посилають співробітників, які самі виявили бажання побути “технічними виборцями”.

Адже в тому, що переможуть на виборах до Ради і КДК прокурорів люди, повністю підконтрольні Луценко, мало хто сумнівається. Вже вибрані в минулому році органи прокурорського самоврядування виявилися паралізованими за процедурним методом.

Як заявив чинний глава Ради прокурорів Валентин Брянцев, станом на 15.04.2017 п’ятеро членів Ради або склали з себе повноваження, або перейшли на адміністративні посади. А ще як мінімум чотири члени підписали звернення, що у вибраних в 2016 році членів Ради прокурорів повноваження відсутні.

Тому спектакль з нібито “останніми призначеннями” у виконанні Луценко виглядав для присвячених дещо комічно.

Кадрові призначення

У Рівному генпрокурора змінив один наближений на іншого – Олег Соболь змінив Богдана Подубинського. Соболя ж направили прокурором в Чернівецьку область.

Якось пройшло повз увагу громадськості зняття в Чернівецькій області та повернення в почесне заслання в Академію прокуратури колишнього чернівецького прокурора – Миколу Якимчука.

Цей діяч, здавалося, мав імунітет від зняття – дружина Наталя очолює партійний осередок БПП в Чернівецькій області. Син Володимир завідує молодіжним крилом партії Порошенко на Буковині. Однак і така сімейна броня не забезпечив Якимчуку довгого прокурорства.

Його по-тихому зняли з поста прокурора Чернівецької області та повернули туди звідки взяли – на посаду першого проректора Академії прокуратури, де його давно чекав ще один збитий льотчик – колишній в.о. генпрокурора, а нині прокурорський проректор Юрій Севрук.

Як зазначив Луценко під час представлення колективу в Чернівцях Соболя, під час прокурорства попереднього керівника був ряд резонансних кримінальних проваджень по крадіжці лісу.

“Близько 20 тис кубів лісу відпущені за сфальсифікованими матеріалами, на 1500 куби накладено арешт, а підозри все ще немає Мене це не влаштовує.”, – заявив Луценко, підбиваючи підсумок діяльність Якимчука на цій посаді.

Про скандальний “камбек” міліцейського Ігора Цюприка в Луганську прокуратуру “Страна” вже писала. Він теж потрапив у великодню акцію “останніх призначень” Луценко.

Але на цьому кадровий ренесанс не завершився. Разючу живучість продемонстрував колишній прокурор Печерського району – Олег Висилів, якого під час перебування генпрокурором Віталія Яреми з ганьбою вигнали з посади за заліт з підлеглим – прокурором Павлом Козловим, справу якого про крадіжку коштовностей з ювелірного бутіка “Граф” під час обшуку за надуманими причинами зараз ні добре, ні погано слухає колегія Печерського суду Києва.

Олег Висилів став тепер заступником прокурора Рівненської області.

Також отримав посаду прокурора Дніпровського району Києва (Київська місцева прокуратура №8) колишній третейський суддя постійно діючого Третейського суду при Асоціації (“Незалежна асоціація банків України”) Василь Ярошовець.

Представляючи нового обласного прокурора в Рівному, сам Луценко назвав кадрову перестановку “технічною заміною”, оскільки Чернівецька область потребує серйозної боротьби з організованою злочинністю. У той же час, генеральний прокурор заявив про “врегулювання” ситуації з незаконним видобутком бурштину на Рівненщині.

“Новий керівник Рівненської обласної прокуратури вольовий, я знаю як він працює На Рівненщині зараз врегульована ситуація з видобутком бурштину Новий керівник працюватиме і далі в цьому напрямку ..”, – зазначив Юрій Луценко.

Ймовірно генеральний мав на увазі, що видобуток бурштину “врегульований” в потрібну сторону. Тому як копачі і при прокурорстві Соболя особливо не боялися знищувати ліси і далі перетворюючи їх на подобу місячної поверхні.

Прибулий в Рівне Подубинський в липні минулого року був призначений заступником прокурора Львівської області. З березня 2014 він очолював прокуратуру Херсонської області, а в квітня 2015 – був призначений першим заступником прокурора Тернопільської області.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE