Politerno > Статті > Україна і світ > Павло Єлізаров: “Коломойський зняв Шустера з ефіру по договорняку з оточенням Порошенка”

Павло Єлізаров: “Коломойський зняв Шустера з ефіру по договорняку з оточенням Порошенка”

  • 21 Вересня, 2019
  • 2332 Переглядів
  • Comments Off

Вчора в прямому ефірі ток-шоу “Свобода слова” Савіка Шустера стався скандал: Савік публічно посварився з олігархом Ігорем Коломойським. Шустер заявив, що збирається подати позов проти олігарха, який раніше звинуватив журналіста в тому, що той нібито брав гроші з гостей своєї програми за участь, коли вона виходила на каналі Коломойського “1+1”.

“Може, Ви спочатку гроші поверніть за 10 передач, які Ви провели, а потім будемо з Вами розмовляти”, – у відповідь заявив олігарх, зажадавши від ведучого повернути йому $ 2,3 млн.

Під час перепалки Коломойський назвав Шустера і співвласника студії Павла Єлізарова “хабарниками, які беруть за одну і ту ж роботу тричі”. Партнер Шустера Павло Єлізаров погодився розповісти виданюю “Страна” своє бачення конфлікту з олігархом.

– Що у вас вчора відбулося на ефірі?

– Все дуже просто. У 2015 році Ігор Коломойський за вказівкою від оточення Порошенка за п’ять хвилин до ефіру зняв нашу передачу з ефіру. Ми люди не горді – стали працювати на своєму каналі 3S.TV. Минуло трохи більше двох років, і тут Ігор Коломойський дає інтерв’ю “Українській правді”, де заявляє, що припинив співпрацю з Шустером через те, що Савік нібито брав гроші з гостей за місця в студії. І нібито Ігор Коломойський спеціально підсилав до нас за гроші мерів міст, цілу развід-операцію провернув.

– Це правда? 

– Ні. І це дуже ображає нас. Людина зробила капость, коли викинув нас з ефіру. І замість того щоб відчути хоча б легке відчуття провини, він ще примудряється нас звинуватити в своїх гріхах. Це питання честі і гідності. На кону репутація Савіка. Вчора в програмі ми показали епізод, де Коломойський викинув нас з ефіру, епізод з його інтерв’ю, де він нас звинувачує. І епізод, де Олег Ляшко пояснює в програмі Наталії Влащенко, що нас викинули через те, що була команда з Банкової не обговорювати справу Ігоря Мосійчука та його арешт. Далі ми включили мерів міст, які були у нас в програмах на “1 + 1”, і задали їм в прямому ефірі питання: чи давали вони гроші за участь в програмі Савіка Шустера? Вони чітко відповіли: ні. Навпаки – це вони ще й винні Савіку за чай і каву, коли вони до нас приходили. Тому ми подали позов про захист честі і гідності на Коломойського на 100 мільйонів.

– Доларів?

– Гривень. Ми люди скромні, ми ж не Ігор Валерійович, такими обсягами не оперуємо. У нас же немає “Приватбанку”.

– У нього теж уже немає.

– Так, але він же всім розповідає… Тільки у нас проблема з цим позовом.

– Яка?

– Йому ж треба цей позов вручити. А ми не розуміємо, за якою адресою він живе, в якій країні. Я так розумію, він зараз буде петляти. Савік ж вчора у нього в прямому ефірі запитав адресу – куди йому доставити документ? Тому що Ігор Валерійович сьогодні – людина без певного місця проживання. Не знаю, може йому на Банкову позов відправити?

– Навіщо Ігор Коломойський стверджує, що ви берете з гостей гроші за ефіри?

– Думаю, коли він дізнався, що у нас йдуть переговори з Ахметовим, і програма Савіка Шустера може виходити на телеканалі “Україна”, у нього спрацювали ревнощі. Знаєте як – якщо не моє, то нічиє. Це як деякі чоловіки про своїх колишніх дівчат вигадують, що вони нібито погані, гуляли наліво, хоча там нічого не відбувалося, але фантазія працює. А люди слухають і думають: мало чого, раптом правда?

– Що це за 2 млн 300 тисяч, які ви нібито заборгували Коломойському ?

– Звичайна математика. У контракті у нас прописано: у рік виходить 44 програми. Ну, давайте округлимо – 40 програм на рік. Контракт у нас трирічний. Ми виходили в ефір два роки – це 80 ефірів. Ми, за умовами контракту, мали право віддавати ефір каналу “1 + 1” і нашому – 3S.TV. Ми віддавали сигнал їм, вони його бачили, але не пускали в ефір. Але ми ж свою роботу виконували. Мабуть, у Коломойського по домовленості з Банковою просто було бажання покласти нас на поличку. Типу, хлопці, ми будемо вам платити гроші, але ви не будете виходити в ефір. А тепер рахуємо. Коломойський каже, що за 10 ефірів заплатив нам 2 млн. Значить, 70 ефірів ще не оплачені, правильно? А це означає, що це не ми, а він нам ще винен 14 млн.

– Ви раніше обговорювали з Коломойським це питання – хто з вас кому і скільки винен? 

– Так, саме після того, як нас викинули з ефіру. Він сказав – ви нам винні. Я сказав – це ви нам винні. На цьому розмова закінчилася. Кожен залишився при своїй думці. Я думаю, Коломойський теж щось отримав за те, що так нас підставив за 5 хвилин до ефіру. Упевнений, він зробив це на догоду власним бізнес-інтересам, поторгувавшись з минулою владою. Ми не хотіли сваритися. Але коли його боти стали різати цей фрагмент з інтерв’ю, де він нас звинувачує, що ми брали гроші, і ганяти по соцмережах… Мені знайомі пишуть – хлопці, ну чого ж ви так, негарно якось. У нас же у людей пам’ять коротка. Це ж нелогічно. Якщо Коломойський нас прибрав з ефіру за те, що ми брали гроші, то про це попередили б не за п’ять хвилин, а за пару днів, і був би офіційний реліз. А зараз Коломойський робить з себе героя за рахунок іміджу і репутації іншої людини – це реально противно і підло.

Читайте також: Ахметов готується до бою. Що буде з імперією найбагатшого українця, який залишився без своєї фракції в Раді

– Коломойський в ефірі заявив, що у вас з ним існує два контракти. Перший – звичайний, другий – офшорний. Що це за другий контракт?

– Нехай Ігор Валерійович його покаже. Якщо йому якийсь контракт показуєш, він говорить – я не знаю, це не я. Ось я хочу, щоб він показав контракт і ми б довели по ньому, що він нам винен гроші. За формулою – бери або плати. Пам’ятаєте, колись Україна підписала такі газові контракти з Росією – можете не брати газ, але заплатити за нього зобов’язані. Ось у нас контракт з “плюсами” носив такий же характер. Ми віддаємо готовий сигнал – він за нього повинен заплатити. Якщо він не ставить його в ефір, він все одно повинен заплатити. І Ігор Валерійович, який за два роки отримав більше 80 передач, щоп’ятниці, стверджує, що він за 10 заплатив. Так у мене питання: коли він заплатить за решту 70 передач?

– Все-таки ви не відповіли на питання: офшорний контракт між вами і Коломойським існує?

– Я хочу його побачити. Ігор Валерійович наче про нього говорить.

– Вам про такий контракт відомо?

– Дивіться, мені багато про що відомо. Я просто не хочу з ним потім по іншим судам ходити. Тому що у всіх контрактах є пункт про нерозголошення. Ігор Валерійович може розголошувати все і про всіх, і з ним ніхто не хоче мати справу. А якщо я щось розголошу, то він почне мене судити за це. Якщо він хоче щось показати і розповісти – я тільки вітаю це.

– Ви обговорювали цей інцидент з власником телеканалу “Україна” Рінатом Ахметовим?

– Я не розмовляв з ним після ефіру, вже перша година ночі була.

– А сьогодні?

– У мене не такі близькі стосунки з ним, щоб спілкуватися особисто кожен день.

– А Савік Шустер з ним говорив ?

– Можу вас засмутити або порадувати. Ми з Савіком живемо в різних квартирах.

– Шкода, був би крутий заголовок.    

– Дивіться, Ігоря Валерійовича всі бояться. Якщо ви подивитеся першу частину ефіру, коли включився Коломойський, і Савік запитав, чи є у когось питання в студії, люди реально втиснулися у крісла. Мертва пауза. Савік один розмовляє з Коломойським. І я не можу зрозуміти, в чому його сила? Він що, бізнесмен? У нього жодного вдалого бізнес-проекту.

– А “1 + 1”?

– Це дотаційний канал. Пам’ятаєте, коли “Приватбанк” націоналізували, була розмова, що “плюси” хочуть забрати через “Приватбанк”? Знаєте, чому? Тому що Ігор Валерійович давав гроші на “плюси” з “Привату”. “Плюси” в заставі там. Цікава формула по “плюсам” виходить. Якщо канал закривається з якоїсь причини, гроші будуть покриті з Фонду гарантування вкладів. А якщо плюси будуть продані на торгах, то гроші отримає Ігор Валерійович. Офігенна формула.

– А ви кажете – неуспішний бізнесмен. 

– Це не бізнес, це мародерство. Паразитування на шкурі країни.

– Ви очікуєте, що вчорашня сварка в прямому ефірі може спричинити серйозні політичні наслідки як для вас, так і для власника каналу “Україна”?

– Наслідки можуть бути, як у Валерії Гонтаревої. Я не виключаю цього. Я не знаю, хто винен в підпалі будинку Гонтаревої. Але сьогодні мені вже телефонували друзі і пропонували взяти охорону, посилити безпеку. Я сподіваюся, що нічого не станеться. Я сьогодні прокинувся в новій парадигмі. З відчуттям радості і гіркоти.

– Чому?

– Радість – тому що вчора ми, я думаю, змогли показати народу України, хто такий Ігор Коломойський. Його сутність просто вилізла в цьому ефірі назовні. Сподіваюся, це прискорить процес ухвалення рішення по ньому новою владою. Я думаю, вони від нього сильно мучаються, не можуть зважитися – і нести важко, і кинути шкода. А вчорашня передача просто трохи прискорить їхній метаболізм.

– А чому відчуття гіркоти?

– Тому що я розумію, який зараз почнеться головняк. Він же зараз включить всю свою медіа-махину проти нас, Олександра Дубінського та інших. Я тепер буду, вибачте, в туалет ходити, і там буде камера стояти. Я ніколи не страждав публічністю. Але коли на тебе починає полювати медіагрупа, це неприємна ситуація. У нас же ресурси несумірні. Уже підключилася ферма спамерських пошукових роботів. Розганяють те інтерв’ю Коломойського, героїзують його і принижують нас. Нібито він – борець за вільну журналістику, викинув нас з ефіру за те, що ми нібито з гостей гроші вимагали! Викинув за п’ять хвилин до ефіру на догоду владі, а виявляється, він боровся з кимось! Уже б мовчав, і його підлий вчинок так і помер би в анналах історії, і забули б про це. Один раз він уже поламав нам всю траєкторію розвитку нашої програми, а тепер ще вирішив за наш рахунок і піднятися. Двічі заходити в одну річку небезпечно. Вдруге він напоровся на скелю.

Читайте також: Пробачити мільярди олігархові. Що означає “компроміс по Приватбанку”

Діліться у соцмережах:

POLITERNO FULL

Приєднуйтесь до нас у Телеграм

ПЕРЕЙТИ
CLOSE