Politerno > Статті > Україна і світ > Розплата за обман. Чому рейтинги Зеленського та “Слуги народу” падають одне за одним

Розплата за обман. Чому рейтинги Зеленського та “Слуги народу” падають одне за одним

  • 25 Лютого, 2020
  • 2174 Переглядів
  • 0

Центр Разумкова оприлюднив нову порцію соціології. Нагадаємо, кілька днів тому повідомлялося, що довіра до уряду скоротилася до 28%, тоді як недовіра досягла 64,5%. І ось тепер соціологи поділилися цифрами про динаміку ставлення українців до Володимира Зеленського та його партії “Слуга народу”.

Читайте також: Хто почав стріляти і ЄС нам не указ. Головні скандали, запущені з легкого язика Арахамії

Мінус 10% щомісяця

Виявляється, у вересні минулого року довіряли президенту (повністю або скоріше) 79,4% українців, а не довіряли – тільки 13,5%. Баланс довіри і недовіри склав 65,9% на користь довіри. За українськими мірками це були безпрецедентно високі показники.

Через три місяці, в грудні, рівень довіри президенту знизився до 62,6%, а недовіри – зріс до 30,9%. Баланс довіри і недовіри склав 31,7% на користь довіри, погіршившись за три місяці на 34,2%. Тобто, щомісяця баланс погіршувався більш ніж на 10%.

І ось в лютому маємо падіння довіри до президента до 51,5% і зростання недовіри до 40,6%. Баланс довіри і недовіри склав 10,9% на користь довіри, погіршившись за два місяці на 20,8%. Тобто як і раніше баланс погіршувався більш ніж на 10% щомісяця. Якщо збережеться та ж динаміка, то вже в березні довіра і недовіра зрівняються.

Що ж стосується президентського рейтингу Зеленського, то зараз за Зеленського проголосували б 40,1% серед тих, хто піде голосувати і вже визначився з вибором. Трійка його переслідувачів виглядає так: Юрій Бойко – 15,3%, Петро Порошенко – 13,5%, Юлія Тимошенко – 10,2%.

Настільки ж швидко погіршується ставлення українців до партії “Слуга народу” (СН). У вересні діяльність парламентської фракції СН оцінювали позитивно 50,3%, а негативно – лише 10,7%. Баланс позитивних і негативних оцінок склав 39,6% на користь позитивних. У лютому вже бачимо радикальну зміну настроїв. Діяльність парламентських “слуг народу” оцінили позитивно 34,4%, а негативно – 46,9%. Баланс 12,5% на користь негативних оцінок. За п’ять місяців баланс погіршився на 51,1% – як і у президента, більш ніж на 10% щомісяця.

Радикально змінилося і ставлення українців до того факту, що у Верховній Раді сформувалася більшість у складі однієї партії. У вересні вважали, що цей факт матиме більше позитивних наслідків – 51,8%, а негативних – тільки 11,4%. У лютому позитивно розцінювали монобольшість “слуг народу” вже тільки 22,8%, а негативно – 36,3%.

Що ж стосується парламентського рейтингу партії “Слуга народу”, то частка тих, хто проголосував би за СН, за останній місяць (з січня по лютий) скоротилася з 45,4 до 36,4%. Рейтинг ОПЗЖ Юрія Бойка виріс з 13,8 до 15,3%, “Європейської солідарності” Петра Порошенка – з 12,3 до 12,6%, “Батьківщини” Юлії Тимошенко – з 8 до 10,3%.

Читайте також: “Смотрящі” від Зеленського: як “Слуга народу” готується до місцевих виборів

Мотиви народного невдоволення

Крім рейтингів, в цифрах Центру Разумкова є дуже цікаві дані, що дозволяють зрозуміти мотиви зростаючої народної недовіри до нинішньої влади. Одні і ті ж питання задавалися в жовтні та лютому. І ось що змінилося за чотири місяці.

У жовтні 54,5% опитаних вважали, що дії президента Зеленського в першу чергу спрямовані на захист загальнонаціональних інтересів. У лютому частка таких відповідей скоротилася до 37,1%. У той же час з 24,5 до 41,1% зросла частка респондентів, які вважають, що дії президента Зеленського в першу чергу спрямовані на захист своїх власних інтересів та інтересів свого політичного оточення. Таким чином, це вже лідируюча версія в громадській думці.

Ще гірші оцінки результатів діяльності нової влади. Частка тих, хто вважає, що нова влада намагається поліпшити ситуацію в країні і це їй багато в чому вдається, скоротилася більш ніж удвічі – з 29,4 до 14%. Трохи зменшилася – з 41,5 до 40,6% – частка тих, хто вважають, що нова влада намагається поліпшити ситуацію в країні, але це їй поки що переважно не вдається зробити. І майже вдвічі зросла – з 19,9 до 37,3% – частка тих, хто звинувачує нову владу у тому, що вона не намагається поліпшити ситуацію в країні, а лише імітує зусилля в цьому напрямку.

І зовсім як вирок звучать відповіді респондентів на запитання про їхню особисту оцінку дій влади. У жовтні 28,1% опитаних дали позитивні оцінки: “Дії нової влади виявилися кращими, ніж я очікував (а)”, “Дії нової влади виправдали мої надії”. У лютому їх частка скоротилася до 18,1%. Частка тих, хто вважав за краще нейтральну оцінку “Ще занадто рано давати оцінку діям влади”, скоротилася з 39,7 до 24,9%, що цілком логічно, бо аргумент “дайте їм ще 100 днів” звучить все менш переконливо. У той же час з 27 до 51,6% зросла частка негативних оцінок: “Я від нової влади нічого доброго не очікував (а), але вона виявилася ще гіршою, ніж я думав (а)”, “Я від нової влади нічого доброго не очікував (а), так і сталося”,”Нова влада не виправдала моїх сподівань”. Таким чином, зараз негативно ставляться до Зе-влада вже більше половини українців, а добре – лише кожен шостий.

Читайте також: Лицемірні ласки. Яким буде світ після Мюнхена

Причини падіння Зе-рейтингів

Аналізуючи всі ці цифри, можна зробити висновки про причини падіння рейтингу Зеленського, його партії “Слуга народу”, сформованого ними уряду і всієї Зе-влади. Цих причин декілька.

По-перше, це бездарна кадрова політика Зеленського. Він підібрав собі глибоко непрофесійну команду. В результаті і у нього самого, і у членів його уряду, і у його депутатів в парламенті спрацьовує ефект Даннінга-Крюгера. Простіше кажучи, в силу низького рівня своєї кваліфікації вони нездатні усвідомлювати свої помилки і впевнені, що все роблять правильно і чудово. Тим часом помилки накопичуються в геометричній прогресії. Люди бачать їх все чіткіше – і відчувають все більший шок від Зе-команди.

Друга причина – відсутність прогресу в питанні миру на Донбасі. Люди розуміють, що Зеленським маніпулюють всі, кому не лінь: Путін, Макрон, Меркель, Трамп тощо. І що в світі немає поваги до Зеленського, більше того, в світі з нього сміються, над ним потішаються. А він, що найгірше, цього навіть не усвідомлює, а вважає, що світ від нього в захваті. І люди все більше бояться, що Зеленський здасть Путіну все, що тільки можна, і натомість не отримає нічого. І що тоді і Путін, і весь світ будуть захлинаючись сміятися над Україною.

По-третє, ніякого, хоча б у чомусь, помітного поліпшення життя немає і, що особливо важливо, навіть не передбачається. Замість цього спостерігається все глибше погіршення, яке особливо помітне у великих промислових центрах східних областей. Звідти вже пішла велика хвиля міграції в пошуках кращого життя. Це втеча від зростаючого безробіття і від придушення підприємництва. Люди не бачать у Зе-влади ні здатності, ні бажання впоратися з економічною кризою, а бачать тільки жадібне бажання будь-яким способом наповнити спорожнілу казну.

По-четверте, народ втомився від скандалів у Зе-команді. Їх кількість вже переросла в якість. Уже не сприймаються аргументи про нібито команду хороших людей, в яку затесалося кілька негативних персонажів. Тепер швидше навпаки – вбачається збіговисько негативних персонажів, в якому через непорозуміння ще залишилося кілька хороших людей. Від гарної команди можна було чекати самоочищення. Від негативної команди чекають, що вона буде поглинати Україну все жадібніше, оскільки апетит приходить під час їжі.

Ну і по-п’яте. Якби Зе-команда була просто командою некомпетентних вискочок, це було б ще півбіди. Але це команда некомпетентних вискочок, які обдурили суспільство. Вони обдурили людей, придурючись чесними і розумними борцями за все хороше і проти всього поганого. Саме про це все більше і все частіше говорять українці. Причому це відноситься і особисто до Зеленського. У своєму знаменитому фільмі, в ролі Голобородька, і під час своєї передвиборної кампанії Зеленський продавав виборцям швидкі зміни на краще і диво. Насправді, усі зміни при Зеленському – це повернення людей Януковича і спроба Зе-влади закрити всі свої провали показовим, але марним шоу з кримінальним переслідуванням Порошенка. А чудо – це хіба те, що Україна все ще жива і здатна чинити опір.

Читайте також: Зеленському не ухилитися. Навіщо у США призначили “смотрящого” прокурора в “українських справах”

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE