Politerno > Статті > Україна і світ > Торги продовжуються. Чим Зеленський розрахується з Коломойським за держбюджет

Торги продовжуються. Чим Зеленський розрахується з Коломойським за держбюджет

  • 13 Квітня, 2020
  • 682 Переглядів
  • 0

Сьогоднішнє позачергове засідання Верховної Ради показало, що монобільшість, яка тріщала по швам два тижні тому, все ще здатна на голосування, а ключ від “Слуги народу” як і раніше в руках Ігоря Коломойського.

На сьогоднішньому засіданні парламент без особливих труднощів проголосував два ключових на даний момент для влади питання. По-перше, був прийнятий багатостраждальний законопроект про внесення змін до державного бюджету, а по-друге, були відхилені всі проекти постанов про скасування голосування за закон про обіг земель сільськогосподарського призначення, що розблокувало підписання цього документу і його вступ в силу.

Що стосується законопроекту про бюджет, то за нього свої голоси віддали 252 депутати в першому читанні і одразу ж 249 “в цілому”. При цьому у вирішальному голосуванні фракція “Слуга народу” дала необхідні 226 голосів і допомога групи “Довіра” у вигляді 15 “бонусних” голосів виявилася приємною для влади, але не необхідною. Плюс законопроект підтримали три позафракційних депутата, двоє з яких – спікер Разумков і віце-спікер Стефанчук – лише формально не є членами монобільшості.

Порошенко - Зеленський Читайте також: Плюс кредит, мінус більшість та імідж. У що обійшовся Зеленському новий транш від МВФ

 

Власне, такий спокійний результат влади забезпечили депутати з групи Коломойського, дружно проголосувавши за зміни до бюджету. 30 березня, нагадаємо, так званий “антиколомойський” законопроект, за який люди Ігоря Валерійовича із зрозумілих причин не голосували, зібрав лише 198 голосів членів “Слуги народу”, і прийняття цього закону в першому читанні стало можливим лише завдяки підключенню опозиційних фракцій “ЄС” і “Голос”. Тоді багато говорилося про серйозне протистояння між Банковою і Коломойським, але, як показав сьогоднішній день, жодні мости так і не були спалені. Після двотижневих політичних торгів виявилося, що допомоги Коломойського і його депутатів цілком достатньо, щоб знову говорити про дієздатність монобільшості.

Але і про те, що конфлікт повністю вичерпано, говорити ще дуже рано – ні Зеленський, ні Коломойський так і не отримали всього, чого хотіли, а цілі у них багато в чому поки досить різні. Президенту все ще дуже потрібні гроші від МВФ, тим більше що покривати прописаний в новому законі про держбюджет дефіцит, можна буде або грошима від МВФ, або за допомогою друкарського верстата. Щоб розраховувати на новий транш від МВФ, потрібно прийняти закон про ринок землі, що стало можливим після сьогоднішнього засідання, і “антиколомойський” закон, який до сьогоднішнього порядку денного не потрапив і, схоже, відкладений на невизначений термін.

Слуга народу

 Читайте також: Опоненти “антиколомойського” законопроєкту спробують заблокувати його, як неконституційний

 

Таким чином виходить, що Коломойський допоміг Зеленському розблокувати закон про землю і прийняти зміни до держбюджету, у відповідь на відмову від розгляду в другому читанні “антиколомойського” закону, який, до слова, виявився міцно заблокований тисячами правок, на розгляд яких за повною процедурою піде близько півроку. Тобто, сьогоднішнє голосування не вивело Зеленського з глухого кута, в який він потрапив в зв’язку з коронавірусною кризою і вимогами МВФ, як і не вирішило всі проблеми Коломойського. Швидше за все, сьогодні ми стали свідками якоїсь “декларації” між сторонами, що виразилася в показовому голосуванні, за яким послідує продовження торгів.

Зеленський, звичайно, може розраховувати, що закон про землю і наполовину прийнятий “антиколомойський” закон дозволять якось домовитися з МВФ. Мовляв, наші наміри зрозумілі, а швидко прийняти документ по банках не виходить через опір олігарха, але він буде обов’язково прийнятий потім, коли парламент пройде всі процедури. Однак всерйоз на це розраховувати поки складно.

У той же час Коломойського можна спробувати змусити за допомогою чогось “смачного” відмовитися від боротьби за Приватбанк. Наприклад, можна запропонувати його людям все ще вакантне крісло міністра енергетики. А глава фракції СН Давид Арахамія вже анонсував розгляд “кадрових питань” на черговому позачерговому засіданні – 15 квітня.

Як би там не було, а сьогоднішнє засідання показало, що Зеленський все ще не готовий остаточно конфліктувати з Коломойським, завдяки чому у Ігоря Валерійовича є якась подоба “золотої акції” всередині монобільшості. Сам же Коломойський продовжить шантажем і інтригами виторговувати у президента, якого сам і породив, нові преференції.

Читайте також: Поправки Коломойського. Як в Раді “завис” законопроект, який від влади вимагає МВФ

 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE