Politerno > Статті > Україна і світ > УПЦ-МП наражає на смертельну небезпеку українців задля “пожертв” чи за завданням РПЦ? – аналіз

УПЦ-МП наражає на смертельну небезпеку українців задля “пожертв” чи за завданням РПЦ? – аналіз

  • 8 Квітня, 2020
  • 1207 Переглядів
  • 0

Архієрей Української православної церкви (Московського патріархату), митрополит Житомирський і Новоград-Волинський отець Нікодим побудував елітний маєток в центрі Житомира і на початку березня цього року з розмахом відсвяткував своє новосілля. Це стало черговим поповненням статків отця, які складають 4 квартири, AUDI Q7 та Lexus.

 Про це йшлося у програмі «Гроші».

Нікодим побудував будинок на земельній ділянці у центрі міста, яка перебуває у комунальній власності. Він за рік звів шикарний маєток з дорогими меблями, ліпниною та пішохідним містком до собору.

На новосілля до Нікодима завітали головні силовики області, Житомирський міський голова Сергій Сухомлин та місцеві «рішали». Головний московський піп Житомирщини не зміг відповісти скільки коштувало будівництво його нового маєтку.

Скромний автопарк священиків УПЦ-МП

За два дні до цього Нікодим з представниками своєї єпархії їздив до Москви. Поселили дорогих гостей у «Президент-готелі». Це – один з найбільших готелів Москви, розташований на вулиці Велика Якиманка. Раніше готель називався «Октябрський» і призначався для обслуговування зовнішньополітичної діяльності керівництва ЦК КПРС та вищих органів державної влади СРСР. Зараз готель входить до майна Управління справами президента Російської Федерації…

Одну з розмов Нікодима та його братії з митрополитом РПЦ Іларіоном переказав отець Іван: «Він сказав, що Іларіон поставив йому таке запитання: надавати інформацію про ситуацію в Житомирі. І ще він йому так зауважив, мовляв, ти знаєш, про яку ситуацію. І сказав ще: “Про ситуацію органів влади та правоохоронців…”.

Митрополит Нікодим у Москві

Залишається здогадуватися щодо мети цього вояжу отця до країни-окупанта, проте, з огляду на подібну активність впродовж останнього часу інших проросійських ієрархів, а також на ситуацію у православному світі, можна робити певні висновки.

26 лютого РПЦ планувала зібрати глав церков в Аммані (столиця Йорданії), щоб засудити і скинути Вселенський патріархат, а Кіріла «висунути на царство». Однак, московський путч в православному світі не вдався. Переважна більшість ієрархів відмовилися від зустрічі за участю глави РПЦ Кирила.

Згодом, на початку березня очільник УПЦ-МП митрополит Онуфрій відверто заявив, що зневажає патріотів України.

Російський митрополит сказав, що Московський патріархат в Україні не буде підлаштовуватись під українців. Вочевидь, він не бажає міняти той вектор, який взяло його духовенство стосовно українців. Так, на Волині священик УПЦ-МП з прихожанами не пустив до храму похоронну процесію, а інший цькував родину загиблого “кіборга”. І такі випадки не виключення із правила, а закономірність присутності проросійського духовенства в Україні. 

Існує також припущення про те, що священики УПЦ-МП, на угоду своїм покровителям з РПЦ, нехтують вимогами карантину в Україні в умовах коронавірусу, умисно наражаючи на смертельну небезпеку українців. Зокрема, активістка з Житомира Катя Покровська заявляє: «У той час, як в країні кількість захворювань на Covid-19 зростає з кожним днем, коли всі підприємства зачинені на карантин, коли вся країна хоче побороти епідемію, Ви продовжуєте наражати людей на небезпеку лише для того, щоб ваша «ФІНАНСОВА ПІРАМІДА» і надалі приносила Вам дохід або, отримавши благословення у Російських церковників, намагаєтеся збільшити кількість смертей серед нашого народу, відкриваєте другий фронт в допомогу терористам на Сході України.

Можливо варто зупинитись та подумати про звичайних простих людей, яких Ви, спекулюючи на вірі, закликаєте приходити до церкви у такий складний та небезпечний для них час та нести Вам «пожертви»».

Підтвердженням цьому слугують події відзначення УПЦ-МП у м.Житомирі Благовіщення Пресвятої Богородиці. Попри карантинні заборони, зранку 7 квітня біля Спасо-Преображенського собору зібралися близько сотні прихожан до таїнства причастя.

Багато з прихожан без масок. Були й ті, хто прийшов з дітьми. Перед входом до церкви стоять священики теж без масок, у руках тримають чашу та ложку і проводять таїнство причастя.

У патрульній поліції повідомили, що священників попередили, що це є порушення умов карантину, що в таких умовах заборонено скупчення людей. Священики знехтували вимогами поліцейських. 

 Подібне має місце в усіх приходах УПЦ-МП. 

Читайте також: Почаївська Лавра висміює протикоронавірусні дії влади

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE