Politerno > Статті > Україна і світ > Як Зеленський першим питанням про корупцію відповів на Марш УПА проти колаборантів

Як Зеленський першим питанням про корупцію відповів на Марш УПА проти колаборантів

  • 14 Жовтня, 2020
  • 767 Переглядів
  • 0

Щоб затушувати вимоги Маршу УПА, Володимир Зеленський вирішив переключити увагу з колаборантів і зрадників. Для цього він придумав фейкове питання про корупціонерів.

Що вимагав Марш УПА

14 жовтня, в День захисників України, в Києві пройшов традиційний Марш УПА. Його організаторами виступили партії «Національний корпус», «Правий сектор» і «Свобода». Акцію підтримали цілий ряд ветеранських організацій і РОК — «Рух опору капітуляції».

Організатори призначили акцію на 14:00. Це допомогло зібрати значну кількість учасників не тільки з самої столиці, але і з Київської та інших областей.

Утім, варто зазначити, що масовості акції дуже допомогла Зе-влада. Допомогла своєю капітулянською політикою — принаймні саме так її оцінили учасники Маршу УПА-2020.

Як акцентують організатори, головна задача акції полягала в тому, щоб «примусити владу не здавати Україну ворогові», «нагадати владі про те, що українці готові зупинити ватний реванш і захищатимуть національні інтереси власної держави».

Марш почався в парку ім. Тараса Шевченка, пройшов центральними вулицями Києва і завершився на Банковій під стінами Офісу президента. Там учасники проголосили свої вимоги до влади:

• прийняти закон «Про захист української державності від колабораціонізму», згідно з яким в українському правовому полі буде введено поняття «колаборант», а також буде створено спеціальну комісію, яка розглядатиме злочини колабораціоністів;

• забезпечити дієву реакцію СБУ і Національної поліції на проросійську діяльність громадян України, які, починаючи з 2014 р., були помічені в колабораціонізмі;

• ініціювати позбавлення ліцензії на мовлення проросійські канали “112”, NewsOne, ZIK, “Наш”, “Інтер”, “Київ Live”;

• припинити обмеження українських військовослужбовців у веденні вогню у відповідь на обстріли російських військ і найманців на Донбасі.

Підкреслимо, що ці вимоги були оприлюднені завчасно — ще 5 жовтня. І у Зе-влади було достатньо часу, щоб підготувати відповідь.

Як констатує РОК, головна вимога — це прийняти закон проти колаборантів. У зв’язку з цим нагадаємо, що в грудні 2017 р. група народних депутатів від «Народного фронту», в тому числі нинішніх провідних діячів РОК, внесла проєкти законів «Про захист української державності від проявів колабораціонізму» і «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо колабораціонізму і посилення відповідальності за державну зраду)». Другий з цих проєктів пропонував, зокрема, встановити, що усвідомлене і добровільне співробітництво з державою-агресором в її інтересах, зайняття посад, в тому числі виборних, в окупаційних органах держави-агресора карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років. Зараз таке покарання встановлено за державну зраду. Тобто автори цих проєктів пропонували зрівняти колабораціонізм і держзраду.

Зрозуміло, в новому парламенті ніщо не заважає Володимиру Зеленському та депутатам з його партії «Слуга народу» внести аналогічні законопроєкти. Потрібна тільки політична воля. І Марш УПА був покликаний її пробудити.

Як відповів Зеленський

Банкова розуміла, що 14 жовтня головною подією дня буде саме Марш УПА. І справа тут не в партіях-організаторах, а у вимогах до влади — тих вимогах, з якими повністю згодні мільйони українців.

Відповідь, придуманий Банковою, хтось назве простим, хтось — підлим, і обидва по-своєму матимуть рацію. Напередодні Дня захисника України Зеленський анонсував фейковий плебісцит з п’яти питань, а самі питання не назвав. І ось 14 жовтня, в День захисника України, о 14:05, тобто буквально в момент початку Маршу УПА, Зеленський назвав своє перше фейкове питання: «Чи потрібно ввести довічне ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах?».

«Приходь 25 жовтня на виборчу дільницю і вирішуй!» — закликав Зеленський українців. Про те, що в цьому своєму заклику він двічі збрехав, ще вчора розповіли його Офіс і спікер парламенту. В офіційному роз’ясненні Офіс президента зізнається, що це опитування не матиме ніякої юридичної сили. Щоб учасники опитування могли щось вирішувати, потрібно було спочатку прийняти відповідний закон, але Зеленський навіть не вніс такого законопроєкту. А спікер Дмитро Разумков підтвердив, що законодавство не допускає ніяких опитувань на виборчих дільницях.

Питання про корупціонерів придумане поспіхом — явно щоб затушувати вимоги Маршу УПА. Фактично Зеленський спробував взагалі зняти з порядку денного питання про покарання за колабораціонізм і для цього вирішив переключити увагу на корупціонерів. Перевірити його на правдивість дуже легко. «Кожен раз, коли президент пропонує політичному середовищу посилити реакцію держави на корупцію, у відповідь отримуємо численні варіанти спекулятивного “ні”. Тому тепер запитаємо безпосередньо у народу України», — таку легенду придумав Офіс президента. Що ж, перевіряємо, скільки разів Зеленський пропонував законопроєкти про введення довічного ув’язнення за корупцію в особливо великих розмірах. Відповідь проста і зрозуміла: нуль разів.

Реально зараз це питання знадобилося Зеленському для іншої мети. Не для боротьби з корупцією (інакше Зеленський вніс би законопроєкт), а для того, щоб нівелювати в суспільній свідомості колабораціонізм і державну зраду.

Ще раз: Зеленський хоче встановити таку градацію злочинів чиновників: корупція — довічне ув’язнення; держзрада — від 12 до 15 років позбавлення волі, колабораціонізм — спасибі, будь вільний з найкращими побажаннями від Зеленського.

Читайте також: Саміт ЄС-Україна: “вражаючі” реформи та пропозиція Зеленського

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE