Politerno > Україна і світ > Під прикриттям кількох покращень влада намагається знову обдерти українців (Відео)

Під прикриттям кількох покращень влада намагається знову обдерти українців (Відео)

  • 15 Серпня, 2017
  • 1367 Переглядів
  • 0

Уряд планує збільшити пенсійний вік та зменшити виплати майбутнім пенсіонерам

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман нахвалюється – 1-го жовтня 2017 стартує пенсійна реформа. Але Уряд планує всього лише виправити окремі недоліки системи: частині українських пенсіонерів виплати підвищать, “оподаткування пенсій” відмінять, нарахування грошей зроблять порівняно більш справедливим, повідомив 24.

А пенсія майбутніх пенсіонерів насправді зменшиться. Уряд знижує ключовий показник для розрахунку пенсій – коефіцієнт оцінки страхового стажу.

Сьогодні по розрахунку він складає 1,35%. По урядовій ініціативі він зменшується до 1%. Пенсія для нових пенсіонерів, які будуть виходити на пенсії з 2018 року, стане на 35% меншою, – пояснив народний депутат України, фракція “Об’єднання “Самопоміч” Роман Семенуха.

Пенсійний вік збільшиться, адже Уряд збільшує страховий стаж, який потрібно мати, щоб вийти на пенсію. Сьогодні – це 15 років, а з 2018-го – 25. Тривалість страхового стажу буде зростати щороку до 2028. Тоді, щоб отримати пенсію, треба буде мати стаж – 35 років. Хоч уряд запевняє, що пенсійний вік не змінює. Чимало людей без необхідного стажу зможуть вийти на пенсію лише в 63, 65 років.

Дуже непросто буде пояснити звичайнісіньким людям, як може бути пенсійний вік 65 років при середньому житті 64 роки, – сказав народний депутат України, фракція “Об’єднання “Самопоміч” Роман Семенуха.

Також Уряд зобов’яже роботодавців шкідливого виробництва платити більші соцвнески. Залишить спеціальні пенсії усім силовикам. І цими діями не позбавить дефіциту бюджет Пенсійного фонду.

В бюджетній резолюції уряду, яка подана на три роки, за 2018–2020 рік ця цифри планується зберегтись на рівні 141 мільярди гривень. Тобто законодавчі зміни уряду жодним чином не вирішують ключову проблему українських фінансів – це дефіцит пенсійного фонду.

Адже справжня пенсійна реформа – це зміна системи із солідарної на трирівневу.

1 рівень – існуюча солідарна система,

2 рівень – обов’язкова накопичувальна державна система: пенсійний внесок, який сплачує українець, повертається саме йому,

3 рівень – добровільні внески до недержавних пенсійних фондів.

Важливо, щоб ввести таке пенсійне забезпечення – державі необхідно стабілізувати банківську систему.

Україні необхідно відмовитися від існуючої солідарної системи. Демографічні прогнози свідчать: кількість літніх людей зростатиме, а молодих – зменшуватиметься. Тож працюючих людей, які мають сплачувати внески до пенсійного фонду, буде менше, аніж тих, хто має отримувати пенсію.

Щоб змінити уже зараз пенсійну систему на краще Об’єднання Самопоміч вимагає :

Аудит пенсійного фонду України, єдиний реєстр усіх отримувачів соціальних виплат, також ми проти збільшення ЄСВ,
– пояснив Сменеуха.

Ці пропозиції обіцяє внести до другого читання урядового законопроекту Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Фракція своїм голосуванням в першому читанні – дала кредит довіри уряду в тому, що цей законопроект буде якісно допрацьований, – заявив голова парламентської фракції “Об’єднання “Самопоміч” Олег Березюк.

А також Самопоміч закликає: не збільшувати пенсійний вік, не зменшувати коефіцієнт для розрахунку пенсій, і впровадити другий рівень пенсійного забезпечення.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE