Politerno > Україна і світ > Чому Порошенко проти Антикорупційного суду – політолог

Чому Порошенко проти Антикорупційного суду – політолог

 • 29 Вересня, 2017
 • 1126 Переглядів
 • 0

Президент Петро Порошенко не хоче, щоби в Україні був створений Антикорупційний суд, бо розуміє, що це зробить його більш піддатливим як внутрішньому, так і зовнішньому впливу.

Про це у коментарі UAINFO сказав політолог Олексій Якубін.

Попри те, що вимога про створення Антикорупційного суду прописана у меморандумі з МВФ щодо надання наступного траншу, президент не випадково намагається це питання обійти і переключити увагу на створення антикорупційної палати, яка має слугувати замінником суду, вважає політолог.

Він відмітив, що не потрібно путати боротьбу з корупцією з протистоянням між різними групами впливу. Так, на його думку, в Україні є групи впливу, які наполягають на створенні Антикорупційного суду, щоб посилити вплив на Порошенка, його оточення, та на ситуацію в країні загалом.

“У діючих антикорупційних органів – НАБУ, САП – є політичні амбіції. Свою діяльність вони частково використовують для отримання політичних балів. Також є депутати і громадські діячі, які намагаються використати тему боротьби з корупцією у власних інтересах. Всі вони розглядають створення Антикорупційного суду, як додатковий засіб впливу на президента і його оточення. Відповідно, це розуміє Порошенко і тому не хоче, щоби був створений такий суд”, – розповів експерт.

Крім того, переконаний політолог, у створенні в Україні Антикорупційного суду зацікавленні окремі західні політики, які хочуть, щоби Порошенко був поступливішим у важливих для них питаннях.

“Ми маємо розуміти, що в даному випадку західні інституції і політики, які говорять про створення Антикорупційного суду, не зовсім на стороні добра. Суд їм, швидше, потрібний для посилення впливу на діючу українську владу. Оточення президента чудово розуміє, що створення такого суду буде означати, що вони опиняться “під ковпаком”, – сказав він.

Як відомо, раніше голова НАБУ А. Ситник заявляв, що створення Вищого антикорупційного суду передбачене Конституцією, а тому не може бути дискусій щодо його створення.

Як повідомлялося, на міжнародному форумі YES президент Петро Порошенко висловив сподівання, що вже у жовтні в Україні з’явиться антикорупційна палата, а створення відповідного суду ще може зачекати, на що отримав заперечення колишнього держсекратаря Джіма Керрі.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман під час форумуї заявив, що не має значення, чи буде створено Антикорупційний суд чи палату, головне, щоб цей орган був незалежний і створився швидко.

Генеральний прокурор Юрій Луценко теж заявив, що Антикорупційний суд будуть “створювати політики” і  працюватиме він лише на НАБУ.

Раніше Верховна Рада намагалася ухвалити законопроект про створення Вищого антикорупційного суду в Україні, але щодо нього в парламенті виникли суперечки.

Зараз на експертизі Венеціанської комісії знаходяться законопроекти про створення в Україні антикорупційного суду та про створення спеціалізованої антикорупційної палати при існуючому Верховному Суді.

Зокрема, комітет Верховної Ради з питань правосуддя і правової політики звернувся з проханням до спікера парламенту Андрія Парубія повернути законопроект №6011 про створення Вищого антикорупційного суду.

Водночас у Європі кажуть, що Україні потрібен саме антикорупційний суд. Міжнародна організація Transparency Іntеrnаtіоnаl вважає, що антикорупційна палата при існуючому суді не зможе замінити незалежного антикорупційного суду в Україні.

13 липня голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Європейський Союз більше не наполягає на створенні окремого антикорупційного суду в Україні, а згоден на створення антикорупційної палати в рамках чинної судової системи.

Згодом представник ЄС пояснив, що Юнкер виступає за створення необхідних органів для боротьби з корупцією в Україні і не заперечував створення окремого Антикорупційного суду, підтримавши спеціальну антикорупційну палату в рамках наявної судової системи.

Посол США в Україні Йованович у травні заявила, що США працюють з усіма учасниками формування Верховного суду. Окремо Штати виділяють одну важливу реформу – основу антикорупційного суду в Україн.

У Міжнародному валютному фонді переконані, що Україні потрібен антикорупційний суд. Про це повідомив в інтерв’ю ЕП заступник голови МВФ Девід Ліптон.

Читайте також: Антикорупційний суд – це останній шанс направити країну цивілізованим шляхом творення правосуддя – Соболєв (Відео)

 

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь