Politerno > Україна і світ > Вибори до Верховної Ради за відкритими списками – це злам олігархічної системи, – Шабунін (Відео)

Вибори до Верховної Ради за відкритими списками – це злам олігархічної системи, – Шабунін (Відео)

  • Жовтень 13, 2017
  • 282 Переглядів
  • 0

Вибори до Верховної Ради за відкритими списками – це не просто косметична реформа, а злам корупційної олігархічної системи, за якої олігархи викуповують цілі частини партійних списків.

Про це на телеканалі ZIK заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

“Мабуть, Розенблата і Полякова після “бурштинового скандалу” варто було спробувати хоча б посадити в СІЗО. Всі ж бачили фільм, де хлопці вирішували, скільки і кому хабарів потрібно дати, щоб все “порішати”. Вся країна це бачила. Але парламентський зал їх захистив навіть від нормального розслідування, від того, щоб їх затримати та арештувати”, – зазначив Віталій Шабунін.

На його думку, правоохоронні органи добре зробили свою роботу, причетність до корупції цих двох нардепів було продемонстровано на всю країну. І залишалось тільки дозволити зняти з них депутатську недоторканність.

“Але їхні колеги-депутати, не давши голосів, заборонили їх затримання і арешт. Ось ці двоє точно мали б сидіти. Який ще потрібно доказ? Хто-небудь взагалі до цього скандалу чув таке прізвище як Розенблат? Добре, він мажоритарник, в Житомирі його точно чули. От, наприклад, Грановський. Хтось чув прізвище Грановського серед депутатів?”, – запитує голова Центру протидії корупції.

За його словами, попри те, що його прізвища ніхто не чув, Грановський – один з найвпливовіших депутатів в нинішньому парламенті.

“Чи в системі відкритих списків, коли виборець голосує за людину в списку, пан Грановський навіть теоретично міг би стати депутатом? Або, наприклад, пан Кононенко, у якого три ґудзики завжди розстібнуті, а ще він лисий, це у нього образ такий. Чи став би депутатом він?”, – каже антикорупціонер.

Тому, на його думку, вибори до Верховної Ради за відкритими списками – це не просто косметична реформа, а злам корупційної олігархічної системи, де за гроші олігархи викуповують цілі частини партійних списків.

Поділитися: