Politerno > Україна і світ > Провокатори, від яких відмежувався Саакашвілі, виявились активними учасниками МіхоМайдану (Відео)

Провокатори, від яких відмежувався Саакашвілі, виявились активними учасниками МіхоМайдану (Відео)

  • Грудень 20, 2017
  • 389 Переглядів
  • 0

“Українська правда” проаналізувала відео протистояння з-під Жовтневого палацу 17 грудня та дійшла до вкрай негативних для Михайла Саакашвілі висновків.

Як з’ясували журналісти, у “добре спланованій провокації”, а саме так опозиціонер назвав дії частини мітингувальників під Жовтневим палацом, приймали участь особи з його найближчого оточення.

Про це йдеться в статті Олексія Братущака на УП.

Тож, як з’ясувалось, у перших лавах тих, кого він називає “провокаторами”, виявлені особи, які вже два місяці стоять на так званому МіхоМайдані, виходять на сцену під Радою, крокують поруч із Саакашвілі під час недільних віче.

Це добре відомо всередині руху “за імпічмент”. І показове відмежування та навішування ярликів “провокатор” на тих, хто реально готовий зносити “будки режиму” за одним лише поглядом Саакашвілі, серйозно підриває до нього довіру. Бо сьогодні ти – найближчий соратник, а завтра – останній провокатор, на якого спускають усіх собак та статті Кримінального кодексу.

Читайте також: Саакашвілі є суперечливою постаттю, а боротьбу з корупцією має очолити українець – екс-високопосадовець Пентагону

З відео можна чітко ідентифікувати особу, яка починає виштовхувати правоохоронців.

Це – один з активістів Руху Саакашвілі Сослан Долбандзе.

На його фб-сторінці можна знайти фото з офісу партії “Руху нових сил” із Саакашвілі на задньому плані, з акції 10 грудня, 3 грудня, на сцені мітингу під Радою 22 жовтня.

Також на сторінці наявні фото з наметового містечка на кордоні з Польщею, коли соратники Саакашвілі чекали на його повернення в Україну, з-під Печерського суду поруч з Давідом Сакварелідзе у складі команди Саакашвілі.

А 5 грудня, під час “визволення” Саакашвілі з “обійм” правоохоронців, Долбандзе засвітився під правою рукою екс-президента Грузії.

Отже, Долбандзе не є якимось невідомим для Саакашвілі “провокатором”.

При цьому саме Долбандзе був серед тих протестувальників, які першими застосували силу під Жовтневим.

На відео чітко видно, що Долбандзе постійно дивиться в сторону Саакашвілі. І дії Сослана жодних нарікань у Міхеіла не викликають. Саакашвілі мовчки спостерігає за розвитком подій.

За хвилину Долбандзе відходить від дверей та стає поруч із Саакашвілі.

Виштовхування перших правоохоронців поруч із Саакашвілі спостерігає також чоловік у помаранчевій кепці. У руках він тримає чорний прапор з гаслом повстанців Холодного Яру “Воля України або смерть”. За хвилину він проштовхується до дверей, дістає булаву і починає вишибати скло у дверях (на відео з 2:20).

Цей чоловік теж не випадковий “провокатор”.

Яскравий одяг та чорний прапор дозволяють легко ідентифікувати його на численних відео з маршу 17 грудня. І не тільки.

Ось цей чоловік на фото з Ігорем Мазуром (заступник голови партії УНА-УНСО – УП) на сцені МіхоМайдану . Фото викладено в Facebook 19 листопада:

Очевидно, що цей чоловік відомий організаторам акції протесту під Радою. Бо на сцену “чужих” не пропускають. А він не раз засвітився на сцені у дні протесту.

Ось на фото фб-користувача Олега Броварського від 19 листопада він також стоїть у правому кутку з чорним прапором та булавою. Поруч із ним на фото позначений Давід Сакварелідзе.

У справжній зв’язці під Жовтневим засвітилися три десятки осіб, яким натовп скандував “провокатори”. Вони вирізнялися чорними шевронами та чорними прапорами з написами “РПС”.

Ця абревіатура розшифровується як “Революційні праві сили”. І вони також є частиною МіхоМайдану.

На відео, яке викладено на Youtube 8 листопада, на сцені під Радою Іван Слободяник передає слово людині, якого представляє як “Друг Меч”. У своєму виступі чоловік заявляє: “На Україні совку прийшов кінець”.

“Друг Меч”  це Антон Бондаренко.

Він став відомим під час так званого “Третього Майдану”. 20 лютого 2016-го на Майдан вийшли кілька десятків мітингувальників. Вони встановили під стелою намет, а під “координаційний штаб” зайняли актову залу готелю “Козацький”. Мітингувальники представилися “Революційними правими силами”.

Одним зі спікерів і був Антон Бондаренко з позивним “Меч”.

Читайте також: Саакашвілі не продався Пороху, і не зрадив Майдан, він просто повернув ніс за вітром – Касьянов

Широкої підтримки “Майдан-3” не отримав і швидко згорнувся. Натомість, журналісти знайшли фашистські та проросійські сліди у діяльності РПС та “Третього Майдану”. Одночасно СБУ оприлюднила схему, за якою заклики до участі у “Майдані-3” розповсюджувалися у соціальних мережах з території Росії.

Знову РПС потрапило в інформаційний простір у 2017-му, напередодні початку акцій під Радою.

15 жовтня СБУ поширила новину: спецслужба запобігла купівлі двох автоматів АК-47 та трьох гранатометів двома колишніми активістами РПС.

Наступного дня радник міністра внутрішніх справ Зорян Шкіряк повідомив, що серед затриманих – вже відомий читачу “Меч”, який нібито входив до охорони Давіда Сакварелідзе.

У мережі можна знайти багато фотопідтверджень того, що представники РПС базувалися у наметовому таборі під Верховною Радою. Причому у тій її частині, яку прийнято називати “цивільною”, і за яку відповідали соратники Саакашвілі.

На сайті РПС є фото з розміщеними прапорами на наметах.

Періодично свої фото та відео з-під Ради викладає засновник РПС Юрій Заболотний. У минулому він – один з лідерів столичного “Правого сектору” з позивним “Кий”.

На різних відео з місця інциденту можна побачити, що люди з прапорами РПС перебували біля будинку від самого початку. Упродовж “штурму” їх можна було помітити поруч із “музмобілем”, з якого періодично промовляли Саакашвілі та Слободяник.

Але показовою є поведінка РПС вже після того, як значна частина протестувальників пішла з-під Жовтневого за закликом Саакашвілі.

Ці чоловіки залишилися.

З відеостриму журналіста Сергія Костежа можна побачити (дивитись з 56-ї хвилини): люди у чорному сконцентрувалися з правого флангу від центрального входу. Там же перебували спецпризначенці.

В якусь мить почалася штовханина. РПСівці застосували до правоохоронців сльозогінний газ, а потім почали закидувати їх вибуховими пакетами.

Інші мітингувальники сприйняли дії “людей у чорному” вигуками “Ганьба!” та “Провокатори!”. Втім, пристрасті швидко вгамувалися.

Вже в понеділок Юрій Заболотний назвав автором провокацій під Жовтневим… – Кремль.

РПС в цей час знаходився в правому секторі Жовтневого, утримуючи саме беркутню“, а не Нацгвардію, яку Кремль також за наказом в свою чергу підставив в холі, провокуючи її своїми проплаченими червоними штурмовикамине підпорядкованими Міхо.

Так, ми, РПС, чинили супротив, але супротив провокаціям, як з боку таємних червонопузих шпіонів з натовпу, також і з боку прокремлівських сил, які очолює олігархат російської імперії, тимчасово пануючий в Україні.

Я, як засновник та відповідальний за всі дії РПС, заявляю, що ми, добре розуміючи ситуацію, робили коридор для нацгвардійців, які попали в сутички, спровоковані Кремлем, задля дискредитації Руху нових сил на чолі з Саакашвілі“, – написав Заболотний на своїй ФБ-сторінці.

Тож, навішуючи ярлики “провокатори” на тих, хто пішов за ним під Жовтневий, Саакашвілі підриває довіру до себе.

Один з активних учасників МіхоМайдану вважає, що Саакашвілі, як лідер протесту, мав визнати помилку і взяти відповідальність за інцидент на себе.

Бо так чи інакше – це він закликав їх до участі в акції, це він повів їх до Жовтневого, це він мовчки спостерігав початок протистояння.

Відповідальність за те, що згодом на деякий час орговики Саакашвілі втратили контроль над натовпом, також лежить на лідерах. Бо нині активістам МіхоМайдану загрожує до 12 років позбавлення волі.

Якщо він так відверто та демонстративно відмежовується від людей, які вчора готові були штурмувати Жовтневий і йшли на силовиків, – то хто завтра піде за ним? Хто захоче залишитися крайнім, коли Саакашвілі втратить контроль над черговою хвилею?” – запитує ця людина.

І сумнівається, що найближчим часом вийде на сцену з Саакашвілі.

Як повідомлялося, лідер “Руху нових сил” Міхеіл Саакашвілі 18 грудня підтвердив, що писав листа президентові України Петрові Порошенку з закликом до деескалації конфлікту та початку політичного діалогу.

Раніше ми повідомляли, що Міхеіл Саакашвілі написав приватного листа президенту Петру Порошенку з пропозицією примирення. Про це повідомив голова партії “Громадянська позиція” Анатолій Гриценко.

Перед тим Саакашвілі заявив про необхідність домовитися з президентом України про те, щоб “не розтягувати країну”.

Також стало відомо, що дружина нардепа від фракції “Самопоміч” Єгора Соболєва Марічка Падалко розповіла про брехню Міхеїла Саакашвілі в ефірі програми новин.

Як заявив в інтерв’ю Грузинській службі “Голосу Америки” заявив Майкл Карпентер, колишній заступник помічника глави Пентагону з питань України та Євразії в адміністрації Барака Обами, а нині директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті, протистояння Саакашвілі з владою України йде на користю Кремлю, а сам він не є гідним речником для абсолютно реального обурення українців.

Читайте також: Що спільного між справою Саакашвілі і “мільярдом Януковича”. Як вербували людей Курченка і “підкопувались” до Міхо

 

Поділитися: