Politerno > Україна і світ > Кому дістанеться Соціалістична партія України

Кому дістанеться Соціалістична партія України

 • 29 Січня, 2018
 • 996 Переглядів
 • 0

Не виключено, що найближчим часом в Україні з’являться відразу три Соцпартії. Бійка за дещо підзабутий бренд почалася ще влітку, але зараз розгорілася з новою силою серед трьох претендентів: “старого” голови СПУ Устенка, “самопроголошеного” Капліна та “загарбника” Киви.

Ілля Кива, який вважає себе головою СПУ з літа 2017 року, стверджує, що заяви Петра Устенка про рейдерське захоплення партії не мають жодної юридичної сили. Своєю чергою нардеп Сергій Каплін, який стверджує, що саме він очолює СПУ, свого часу заявляв, що «партія виграла Вищий адмінсуд і вигнала з керівництва банду Авакова й Петренка, попрощавшись із крайнім незаконним керівником СПУ Устенком».

«Слово і Діло» вирішило розібратися, кому ж з юридичної точки зору все-таки належить партія, чому вигнали Киву та наскільки законною є зміна керівництва СПУ, про що ми розпитали адвоката Столичної колегії адвокатів Геннадія Дубова.

«По суті, відразу три політики претендують на керівництво СПУ й, скоріш за все, органи управління наразі щонайменше «роздвоїлися». Претенденти на «булаву» розкидаються взаємними гучними звинуваченнями, але при цьому ніхто з них не поспішає показувати документи, на підставі яких можна було б скласти уявлення, хто ж правий з юридичної точки зору. У відкритому доступі немає навіть статуту СПУ», – зазначив юрист.

З огляду на той факт, що влітку в СПУ відбулись якісь зміни в керівному складі партії, залишається загадкою, чи вносилися ці зміни до статуту, чи передавалася печатка новому керівництву та яким чином змінювалися члени політради. Питань більше, ніж відповідей, оскільки діяльність будь-якої партії багато в чому регламентується внутрішніми рішеннями й документами.

«З юридичної точки зору, юрособа вважається дієздатною, якщо про неї є відомості в державному реєстрі, веденням якого займається Мін’юст. Щодо СПУ, то на сайті Мін’юсту в держреестрі громадських формувань СПУ очолює Кива І. В., будь-які відомості про нещодавні зміні керівництва партії там відсутні», – підкреслив Дубов.

Мабуть, Мін’юсту доведеться розбиратися в цій заплутаній справі.

«Якщо в партії відбуваються будь-які зміни в політраді або змінюється голова партії, то Мін’юст має вивчити зареєстрований статут. Якщо вносяться зміни до документів, що стосуються посадових осіб, то вони перевіряються на відповідність статуту. Також перевіряються такі формальності, як наявність усіх необхідних підписів, дотримання внутрішніх процедур», – пояснив юрист.

Але через те, що внутрішніх документів немає у відкритому доступі, говорити про те, хто з трьох «голів» СПУ правий з юридичної точки зору, досить складно.

Раніше ми повідомляли, що нардеп Каплін захопив Мін’юст і вимагав, щоб його зареєстрували головою СПУ.

Читайте також: Ілля Ківа обіцяє червоний терор. Навіщо скандальний радник Авакова очолив Соцпартію

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь