Politerno > Україна і світ > Візит німецьких радикалів до Криму сприяє перегляду кордонів Польщі – експерти

Візит німецьких радикалів до Криму сприяє перегляду кордонів Польщі – експерти

  • Лютий 7, 2018
  • 284 Переглядів
  • 0

Німецькі політики з партії “Альтернатива для Німеччини” відвідали окупований Крим, щоб створити умови для перегляду кордонів Польщі на користь Німеччини.

Такий погляд щодо візиту німецьких радикалів на анексований півострів висловили експерти Лабораторії суспільно-політичного аналізу, Центру з інформаційних проблем територій НАН України Петро Жук, Назар Мазур та Роман Соломонюк з приводу візиту 3 лютого представників земельних парламентів Німеччини від праворадикальної партії «Альтернатива для Німеччини» до окупованого Криму.

“Основна причина візиту представників праворадикальної партії “Альтернативи для Німеччини” в окупований Росією Крим не німецько-російська дружба, не прагнення принизити Україну, навіть не зацікавлення Німеччини в активній економічній співпраці з Росією, а прагнення створити прецедент зміни кордонів у Європі“, – йдеться у повідомленні, опублікованому на сайті Центру.

На думку експертів, прецедент потрібний для висунення вимоги про повернення Німеччини до кордонів, які були перед Другою світовою війною, що цілком відповідає поглядам правих радикалів, які знаходяться на грані відновлення ідеології німецького нацизму. Експансіоністська політика німецьких радикалів передовсім спрямована проти Польщі, значна територія якої — це колишні землі Рейху. Після нагнітання антиукраїнської істерії у Польщі, Україна мала бути нейтральною у польсько-німецькій конфронтації щодо частини території Польщі, яка до Другої світової війни належала до Німеччина.

Разом з тим, у експерти зазначають, що Україна попри усі складнощі у відносинах з Польщею, мала б підтримати цю країну у можливій конфронтації з Німеччиною, однак польська сторона у свою чергу має відмовитися від політики нацизму щодо українців.

Антиукраїнська акція німецьких правих проти України, дає право Україні підтримати Польщу. Проте, щоб перемогти німецький нацизм, поляки повинні врахувати негативні наслідки передвоєнних 30-х років минулого століття, коли польський нацизм проявився у першу чергу через переслідування українців, — сказано у повідомленні.

Як повідомлялось, президент Польщі підписав спірні зміни в польський закон про Інститут національної пам’яті.

У спеціальній заяві з приводу підписання закону президент Польщі пояснив, що керувався необхідністю забезпечити захист польського народу від звинувачень у причетності до знищення євреїв. При цьому про українське питання він не згадав.

Оновлений закон про Інститут національної пам’яті, серед іншого передбачає покарання за заперечення “злочинів українських націоналістів”.

У США висловили розчарування тим, що президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який передбачає кримінальне покарання за приписування нацистських злочинів польській державі.

Поділитися: