Голова парламентської фракції “Батьківщини” Юлія Тимошенко заявила, що якби вона 22 березня перебувала в сесійній залі Верховної Ради, то голосувала б за подання про зняття недоторканності з народного депутата Надії Савченко, але не проголосувала б за її арешт.
Про це вона заявила в ефірі телеканалу NewsOne.
Тимошенко вважає ситуацію, що склалася з Савченко “своїм особистим глибоким болем”.
“Я вчора була відсутня в Парламенті. Я була в закордонному відрядженні. Так, я не голосувала за подання щодо Савченко. Але, якби я голосувала, то я б підтримала подання про зняття депутатської недоторканності з Савченко, але не проголосувала б за її арешт. Я вважаю, що можна розібратися в цій справі, не заарештовуючи її… я хочу підкреслити, що ні я, ні “Батьківщина” тоді не могли знати, якою буде політика Надії після її повернення з РФ”, – сказала Юлія Тимошенко.
Тимошенко вважає, що Савченко потрібно було відправити на психологічну реабілітацію, так як вона серйозно постраждала під час перебування у в’язниці в Російській Федерації.
“Потрібно було наполягати на серйозної психологічній реабілітації для Савченко після російської в’язниці”, – сказала лідер “Батьківщини”.
Як повідомлялось, учора Верховна Рада підтримала подання Генпрокуратури на зняття недоторканності з народного депутата Надії Савченко.
“Батьківщина” підтримала подання ГПУ до парламенту про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата України Надії Савченко.
У той же час заступник керівника фракції Сергій Соболєв закликав Генпрокурора не використовувати статтю 109 ККУ (спроба захоплення державної влади) для політичної розправи, зокрема щодо депутатів місцевих рад за їхні політичні голосування у місцевих радах.
Пізніше слідчий СБУ в приміщенні Ради зачитав підозру Савченко. Разом вони рушили пішки від парламенту до слідчого ізолятора СБУ в Аскольдовому провулку Києва.
Як стало відомо згодом, проти арешту Надії Савченко голосували 10 нардепів – 7 від “Опоблоку”, Корнацький та Кривохатько з БПП і позафракційний Євген Мураєв.
Читайте також: Як склеювалася справа Савченко, хто нею може скористатись і що це означає для української політики