Politerno > Україна і світ > 144 російських дипломата висилають з 27 країн – в РФ підтвердили присутність розвідників серед висланих

144 російських дипломата висилають з 27 країн – в РФ підтвердили присутність розвідників серед висланих

  • Березень 28, 2018
  • 361 Переглядів
  • 1

26 країн видворяють 143 російських співробітника розвідки, які видавали себе за дипломатів, у зв’язку з отруєнням у Солсбері колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії.

Про це йдеться у повідомленні МЗС Великої Британії у Twitter.

“Британія та її союзники стоять пліч-о-пліч у відправленні найбільш сильного сигналу Кремлю: Росія не може безкарно порушувати міжнародні правила”, – йдеться у повідомленні.

Британські дипломати також опублікували карту з позначенням країн, які вирішили вислати російських дипломатів.

Також зазначається, що НАТО вирішило видворити 7 співробітників російської дипломатичної місії в Брюсселі, які працювали в штаб-квартирі Альянсу.

Список країн, які видворяють російських дипломатів: Албанія, Австралія, Велика Британія, Данія, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Румунія, США, Україна, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швеція.

Зазначимо, що після публікації повідомлення британського МЗС, про видворення одного російського дпиломата оголосила Бельгія. Таким чином число країн, які підтримали Британію, зросло до 2

У свою чергу, директор Служби зовнішньої розвідки РФ Сергій Наришкін визнав, що серед висланих західними країнами представників російських дипмісій є офіцери зовнішньої розвідки.

Про це пише видання “Ведомости“.

“У числі співробітників МЗС є офіційні представники нашої служби, офіцери безпеки, зовсім небагато. Це особи, які були офіційно представлені в цих країнах як співробітники СЗР, які забезпечували взаємодію зі спецслужбами цих країн на так званому партнерському каналі”, – сказав Наришкін.

Він назвав видворення дипломатів “дуже брудною і цинічною провокацією”, яка формує “атмосферу русофобії”.

“Відповідь буде. Відповідь адекватна, досить жорстка”, – пообіцяв Наришкін.

Як повідомлялось, Україна на знак солідарності з Британією і трансатлантичними союзниками врішила видворити 13 російських дипломатів. Зокрема в МЗС повідомили, що всі вони працювали на спецслужби РФ.

У відповідь посольство РФ в Україні заявило, що, вигнавши 13 російських дипломатів, Київ піддався на провокацію Лондона.

У понеділок стало відомо, що понад 20 країни світу висилають російських дипломатів у відповідь на хімічну атаку у Великій Британії.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров назвав “хамством” такі дії країн і пообіцяв відповідь.

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.