Politerno > Україна і світ > Луценко скаржиться на поправки до КПК, проголосовані владною більшістю

Луценко скаржиться на поправки до КПК, проголосовані владною більшістю

 • 29 Березня, 2018
 • 845 Переглядів
 • 0

Нова редакція Кримінального процесуального кодексу і скандальні “поправками Лозового” у ній, створили великі перешкоди для правоохоронної системи.

Про це повідомляє у Facebook генеральний прокурор Юрій Луценко.

“Як я і попереджав ВР – непродумані поправки до КПК паралізували правоохоронну систему. На фото – запис станом на 6 ранку черги на право (!) подати клопотання до Печерського райсуду, які, можливо (!), будуть розглянуті 25 червня“, – пише він і додає відповідний знімок.

“Обшуки у справах по вбивству, арешти майна у справах про розкрадання, експертизи у справах про зґвалтування – все в ТРЬОХМІСЯЧНІЙ черзі”, – додає голова ГПУ.

Речник генпрокурора Лариса Сарган показала ще одну копію довгого списку клопотань, розгляд яких заплановано тільки на 1 червня.

Як відомо, через дію поправок у Кримінальному процесуальному кодексі суди катастрофічно не встигають видавати дозволи на поховання померлих.

За словами Луценка, поправки до КПК, внесені Верховною Радою, створюють три істотні проблеми для правоохоронних органів:

– вводять можливість оскарження підозри;

– роблять необхідним отримувати судові дозволи на проведення всіх експертиз;

– різко обмежують терміни проваджень.

Виправлений Кримінальний процесуальний кодекс набрав чинності 15 березня.

Як повідомила після скандалу знаписала нардеп Олена Сотник.судова реформа завершилася шахрайством та підробкою кінцевої редакції проекту 6232. Голова комітету пішов на відвертий підлог та самостійно сформулював поправки депутатів. Цікаво дізнатися у членів цього комітету, як і коли вони голосували за це рішення”, –

У свою чергу депутат Світлана Заліщук, яка була присутня на засіданні комітету, коли розглядали “правку Лозового”, стверджує, що конкретно текст правки тоді не розглядали і окремо за неї не голосували. А голова комітету Руслан Князевич фактично заднім числом підписав рішення про нібито ухвалену тоді правку.

Дивними виглядають “апеляції” до депутатів Верховної ради генпрокурора щодо шкідливості “поправки Лозового”, адже фракція, яку він очолював до роботи в ГПУ, разом з Народним фронтом становлять на сьогоднішній день коаліцію і мають усі необхідні засоби і механізми щоб скасувати скандалні зміни. Голосування за кадрові питання (призначення Смолія, Денисової та Пацкана) тому яркий приклад.

Більше того, вітчизняні ЗМІ повідомляли, що “поправка Лозового” всупереч обіцянкам членів комітету ВР з питань правової політики і правосуддя переписана заднім числом.

“Судова реформа завершилася шахрайством та підробкою кінцевої редакції проекту 6232. Голова комітету пішов на відвертий підлог та самостійно сформулював поправки депутатів. Цікаво дізнатися у членів цього комітету, як і коли вони голосували за це рішення”, – писала свого часу нардеп Олена Сотник.

Тож генпрокурор мав би не на парламент кивати, а розслідувати фальсифікації зазначеного документу.

Як повідомлялось, 15 березня Верховна рада відхилила законопроект зі змінами до кримінального судочинства, що скасовують дію “правок Лозового”.

14 березня профільний комітет Верховної Ради ухвалив рішення, що зможе обмежити дію виправленого Кримінально-процесуального кодексу, який набирає чинності 15 березня.

13 березня Верховна Рада відклала на невизначений термін розгляд законопроекту 7547, що може відмінити скандальні поправки нардепа Андрія Лозового в КПК.

Поправки Лозового зменшують строки слідства з років до місяців, що, на думку їх противників, дозволить уникнути покарання корупціонерам і колишнім членам Партії регіонів. Адже значно збільшиться кількість відмов у початку розслідування, оскільки правоохоронці не братимуть на себе відповідальність розслідувати злочини так швидко.

Крім того, в новому КПК є інші зміни, які по всій країні завалять суди клопотаннями з боку слідчих органів, змушених звертатися за додатковими дозволами для проведення експертиз. А це в свою чергу значно ускладнить роботу слідчих, принесе колосальний матеріальний збиток і позбавить маневреності оперативників і слідчих.

Нагадаємо, 3 жовтня 2017 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект №6232 про внесення змін до низки кодексів, який запускає судову реформу.

22 листопада президент України Петро Порошенко підписав закон “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів”.

Після цього низка депутатівюристів та актикорупціонерів заявили, що до прийнятого закону нардеп-“радикал” Андрій Лозовой вніс шкідливу поправку, яка дозволить уникнути покарання колишнім членам Партії регіонів.

Читайте по темі: Амністія для друзів Порошенка. Під кого прийняли “поправку Лозового” і як її застосують на практиці

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь