Politerno > Україна і світ > Колишній голова “Світового конгресу українців” звинуватив діаспору у замовчуванні проблеми корупції в Україні (Відео)

Колишній голова “Світового конгресу українців” звинуватив діаспору у замовчуванні проблеми корупції в Україні (Відео)

 • 9 Квітня, 2018
 • 1717 Переглядів
 • 0

Колишній президент «Світового конгресу українців» Аскольд Лозинський домагається у Сенаті США накладення санкцій на генерального прокурора України Юрія Луценка та інших осіб, які, на його думку, є джерелом корупції в Україні. Про це сам Лозинський заявив в інтерв’ю блогу UkeTube, який представляє оригінальні інтерв’ю із західними експертами, дослідниками України.

Таку думку Аскольд Лозинський, колишній президент “Світового конгресу українців” (1998-2008 рр.), озвучив в інтерв’ю блогу UkeTube, який представляє оригінальні інтерв’ю із західними експертами, дослідниками України.

«Він використовує прокуратуру проти невинних людей, але ігнорує реальні порушення», – розповів Лозинський.

Українська діаспора не виконує функцій боротьби з корупцією в уряді Україні і виправдовує терпимість до даної проблеми тим, що Україна знаходиться у стані війни. При цьому президент України та його найближче оточення є корумпованими.

“За час президентства Петра Порошенка його бізнеси нечувано розрослись. Генеральним прокурором – а це мала би бути відносно незалежна постать – є 100-відсотково залежний від президента Юрій Луценко, жінка якого до того ж є народним депутатом і представником Порошенка у Верховній Раді. Це явна, і я би сказав безлична корупція”, – розповів про своє ставлення до президента України Лозинський.

За його словами корупція, як і війна, може стати причиною втрати українцями державності.

Президент України Петро Порошенко часто стає предметом критики на Заході через буцімто зростання його статків під час перебування на посаді, повільний темп провадження реформ та ін.

За словами Лозинського, українська діаспора перебуває у становищі, яке дає їй змогу бути сумлінням українського народу, але не виконує цієї функції.

“Діаспора, на мою думку, має бути сумлінням українського народу, а не фактично виконувати волю президента України. Діаспора має допомагати Україні, але і критикувати негативні явища”, – відзначив Лозинський.

Структури української діаспори мали би відігравати провідну роль у нейтралізації корупції в Україні – вважає Лозинський.

“Світовий конгрес українців”, “Конгрес українців Канади”, “Український конгресовий комітет” – ці три організації та їх проводи вдало співпрацюють із Адміністрацією президента України та президентом. Вони навіть не пікнуть президенту, чи його владі про корупцію. Це питання ніколи не порушується”, – розповів Лозинський.

За словами колишнього президента “Світового конгресу українців”, лідери українського діаспори приватно говорять, що критика корупції в Україні з боку діаспори “не на часі”, через війну в Україні.

«Я вніс листи до 5 сенаторів і тепер буду далі іти по цій лінії, щоб окремих українських олігархів, включно із президентським оточенням, Ахметовим, Луценком, Стельмахом та інших притягнути до відповідальності», – заявив Лозинський.

Він прагне запровадження персональних санкцій проти тих, кого називає українськими олігархами, а саме: заборони в’їзду до США, замороження рахунків у США та країнах-партнерах США.

«Думаю, що це мало би ефект», – відзначив Лозинський.

«Мені що це задалеко, що мовляв вони бандити, але вони «наші». Що означає «наші»? Якщо крадуть у нашого народу, то вони перестають бути нашими. Якщо простий українець бідний, то така Україна йому не потрібна. За будь-яку ціну нам в Україні треба викорінити корупцію, бо інашке Україна саме на витримає і українці не будуть підтримувати таку державність», – наголосив колишній президент «Світового конгресу українців».

Сам Лозинський критично ставиться до використання війни, як виправдання до бездіяльності щодо корупції, або небажаності змін влади.

“Під час наступних президентських виборів президент також буде казати, що час війни це не час міняти владу. Це зачароване коло”, – відзначив Лозинський.

Аскольд Лозинський є юристом, членом правління багатьох українсько-американських та світових українських організацій, а також професійних асоціацій США, очолював «Світовий конгрес українців» у 1998-2008 роках.

Читайте також: Порошенко назвав журналістів “зрадофілами”, але змушений публічно говорити про американські катери для ВМС

 

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь