Politerno > Україна і світ > Трохимець: Невже НАБУ покриває газову корупцію?

Трохимець: Невже НАБУ покриває газову корупцію?

  • Травень 19, 2018
  • 474 Переглядів
  • 2

Як відомо в Україні існує дві доволі сумнівні формули ціноутворення на енергоресурси. Перша – це добре розкручена в інформаційному полі формула «Роттердам+», за якою розраховується ціна на енергетичне вугілля. Друга – це формула встановлення ціни на газ, що видобувається в Україні «Дюссельдорф+».

По обох схемах Національне антикорупційне бюро України відкрило кримінальні провадження. Але розслідування ведуться не з однаковою активністю.

Якщо проаналізувати інформаційну активність директора НАБУ Артема Ситника в цих питаннях, то виникає враження, що слідство по «Роттердам+» його неабияк хвилює, а от #ДюссельдорфПлюс – не дуже й то цікавить.

Щодо «Роттердам+», Артем Сергійович зробив цілу низку заяв. Він заявляв і про неабиякий тиск на нього та НАБУ через дане кримінальне провадження, і про низку міжнародних запитів тощо. Керівник незалежного правоохоронного органу навіть встиг назвати формулу «Роттердам+» незаконною!!! Що дивно чути від фахового юриста та правоохоронця з огляду на провал у суді «активіста-експерта» Андрія Геруса у справі 826/13858/16, де суд не визнав таке ціноутворення незаконним.

Звичайно, мені теж дуже не подобається, що ми сплачуємо за електроенергію завищену ціну! Але ж принцип верховенства права та презумпції невинуватості ніхто в Україні ще не відміняв. Хоча складається враження, що для пана Ситника базові правові норми нижчі за політичну доцільність та підігравання псевдоактивістам та псевдоправозахисникам.

Щодо активності НАБУ та його керівника у розслідуванні ціни на газ за формулою #ДюссельдорфПлюс – то тут активність значно нижча. Крім інформації про відкриття кримінального провадження – в інформаційному просторі немає жодної (!!!) згадки.

Невже НАБУ покриває газову корупцію???

Олександр Трохимець, офіційний представник Юлії Тимошенко у «тарифних» судових процесах проти уряду та НКРЕКП

Читайте також: Чи потрібен Україні “партнер” газотранспортної системи – Трохимець

Please follow and like us:

2 Comments Already

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *