Politerno > Україна і світ > “Північний потік-2” – це гібридна зброя, націлена проти ЄС і НАТО, – прем’єр Польщі

“Північний потік-2” – це гібридна зброя, націлена проти ЄС і НАТО, – прем’єр Польщі

  • Травень 28, 2018
  • 199 Переглядів
  • 0

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вкотре вказав на загрози, які несе будівництво газопроводу “Північний потік -2”.

Як повідомляє wPolityce, про це він заявив під час виступу у польському Сеймі в останній день роботи парламентської асамблеї НАТО.

“Північний потік – 2″ становить загрозу для енергетичної безпеки і солідарності Європи, це нова гібридна зброя, націлена на ЄС і НАТО, це отруєна таблетка європейської безпеки”, – наголосив прем’єр-міністр Польщі.

За його словами, “Північний потік – 1” дозволив Росії зібрати кошти для розвитку армії, а опісля – для агресії проти України і Грузії.

“Сьогоднішня ситуація в сфері безпеки доводить, що історичне рішення про розміщення військ в нашому регіоні було правильним. Ми вдячні союзникам за їх внесок в безпеку”, – додав польський прем’єр.

З кінця 2019 року газотранспортний коридор “Північний потік-2” повинен транспортувати близько 55 млрд кубометрів російського природного газу щорічно з РФ через Балтійське море до Німеччини.

Супротивники проекту – у тому числі Польща, країни Балтії, Україна, Молдова, США та Данія – стверджують, що “Північний потік-2” збільшить залежність ЄС від “Газпрому”, який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.

Як повідомлялось, управління з питань захисту конкуренції та споживачів (UOKiK) – польський антимонопольний орган – почало розслідування відносно російського “Газпрому” і п’яти міжнародних компаній за фінансування газопроводу “Північний потік-2”.

Раніше також ми повідомляли, що генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі свого часу заявив, що проект будівництва газопроводу “Північний потік-2”, який Росія планує прокласти в обхід території України, не сприяє диверсифікації поставок газу до Європи, і не буде підтриманий Європейською комісією.

Please follow and like us:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *